ناشران اسپانیایی خواستار بازگشت سرویس اخبار گوگل به این کشور هستند

ناشران اسپانیایی خواستار بازگشت سرویس اخبار گوگل به این کشور هستند

احتمالا در روزهای گذشته در دیجیاتو خبر مربوط به تعطیلی سرویس اخبار گوگل در اسپانیا را مطالعه کرده اید. پیرو این خبر، برخی روزنامه های اسپانیایی از دولت این کشور خواستند شرایط را برای بازگشت مجدد این خدمات گوگل به اسپانیا مهیا کند.

به گفته آنها تاثیر خروج گوگل از این حوزه در این کشور هم برای کسب و کارهای مرتبط و هم برای عموم مردم منفی خواهد بود. این مجموعه از ناشران خواستار مذاکراتی در جهت بازگردانی سرویس اخبار گوگل هستند اما همزمان معتقدند گوگل بی طرفی را در این سرویس نقض می کند.

در واقع به نظر می رسد در پی تعطیلی بخش اخبار گوگل بخش اعظمی از بازدید روزانه سایت های روزنامه ها از دست رفته و به همین دلیل آنها خواستار بازگشت این سرویس گوگل شده اند. اما آنها همزمان می خواهند گوگل این خدمات را تحت قوانینی ارائه کند که چندان جذابیتی برای این شرکت ندارد.

پیش از این تصویب یک قانون توسط دولت اسپانیا منجر به تصمیم گوگل برای توقف سرویس اخبار در این کشور شده بود. بر طبق این قانون گوگل موظف بود به واسطه استفاده از محتوای سایت های خبری و حتی جمله بندی تیتر آنها در سرویس News، به این سایت ها هزینه پرداخت کند. گوگل اما به واسطه عدم نمایش تبلیغات و کسب درآمد از این بخش، تصمیم به قطع سرویس دهی آن در اسپانیا گرفته است.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato