GTX 980 WaterForce 3-Way SLI Kit: مجموعه ای قدرتمند برای رفع دغدغه های گرافیکی

GTX 980 WaterForce 3-Way SLI Kit: مجموعه ای قدرتمند برای رفع دغدغه های گرافیکی

پس از موفقیت سیستم خنک کننده WindForce این بار کمپانی گیگابایت مجموعه جدیدی از سه کارت گرافیک GTX 980 و یک سیستم واتر کولینگ مجزا با نام GTX 980 WaterForce 3-Way SLI Kit را تولید و عرضه کرده است.

سیستم خنک کننده این مجموعه از چند پمپ، یک محفظه برای نگه داری مایع خنک کننده و تعدادی رادیاتور تشکیل شده است تا با پوشش کامل سطح GPU، چیپ های حافظه و مدار تنظیم کننده ولتاژ، دمای تولید شده توسط ۳ کارت گرافیک قدرتمند GTX 980 را به طور کامل از محیط خارج کند.

این مطلب توسط روابط عمومی آواژنگ برای دیجیاتو ارسال شده. در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری درخصوص کیت GTX 980 WaterForce 3-Way SLI بدانید.

طراحی GTX 980 WaterForce 3-Way SLI Kit به گونه ای صورت گرفته است تا جعبه خنک کننده آن در بالای کیس قرار بگیرد و سپس مجاری عبور آب، از بالای قفسه درایو نوری به درون کیس هدایت شوند. این مجاری باید به کارت های GTX 980 متصل شوند تا با کمک رادیاتورها و فن های موجود در جعبه خنک کننده وظیفه خود یعنی خنک سازی و هدایت گرمای تولید شده توسط این سه کارت گرافیک را بر عهده بگیرند.

2

مطمئناً عملکرد این مجموعه نسبت به سیستم های چند گرافیکی (Multi-GPU) بسیار بهتر است. چرا که با استفاده از این مجموعه دمای هر سه کارت گرافیک به طور کامل از محیط کیس خارج می شود و همین امر سبب می شود تا گرمای حاصل از سیستم گرافیکی بر روی دیگر اجزای سیستم تاثیر سویی نداشته باشد. در بیانی دیگر این مجموعه توانسته است مشکل اصلی سیستم های خنک کننده با استفاده از جریان هوا را رفع کند.

3

هر کدام از کارت گرافیک های موجود در این مجموعه در فرکانس کاری ۱۲۲۸ مگاهرتز کلاک شده اند. از طرفی این مقدار با استفاده از فناوری GPU Boost 2.0 می تواند به فرکانسی در حدود ۱۳۲۹ مگاهرتز هم برسد. مطمئنا این مجموعه برای شروع و ادامه عملکرد قدرتمندانه خود به منابع انرژی پر توانی هم نیاز خواهد داشت. به همین منظور شرکت گیگابایت اعلام کرده است که کاربران باید توان مصرفی در حدود ۱۲۰۰ وات را برای این مجموعه فراهم کنند. همچنین این مجموعه به همراه سه سال گارانتی آواژنگ در دسترس عموم قرار گرفته است .

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato