همه چیز درباره آیفون 13
مدیر پیشین اینترنت اکسپلورر از مایکروسافت جدا شد

مدیر پیشین اینترنت اکسپلورر از مایکروسافت جدا شد

دین هاکاموویچ، مردی که برای بیش از ۱۰ سال تیم توسعه اینترنت اکسپلورر را مدیریت می کرد، از مایکروسافت جدا شد. وی در وبلاگ خود اظهار کرد که آماده لذت بردن از نقطه نگاهی متفاوت در تکنولوژی و زندگی اش است. هاکاموویچ ۲۴ سال پیش به این شرکت پیوست و حالا معتقد است مایکروسافتی که او سال ۱۹۹۰ به آن آمده، نسبت به امروز تغییرات بسیاری به خود دیده.

حضور وی در تیم اینترنت اکسپلورر برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ رخ داد، زمانی که IE در دوران اوج خود بود. اما موفقیت در آن زمان برای مایکروسافت به معنای ترک توسعه این مرورگر بود. ۳ سال بعد، زمانی که رقبایی چون فایرفاکس بر مسند قدرت نشستند، هاکاموویچ عملا اعلام کرد که: "ما خراب کردیم."

هاکاموویچ اواخر سال گذشته از سمت خود کنار گذاشته و در تیم ویندوز به عنوان مدیر اطلاعات مشغول به کار شد. وی تلاش های سخت کوشانه زیادی کرد تا IE همانند رقبایش دیده شود، از جمله افزایش امنیت و HTML 5 اما بازار نسبت به محصولی که همیشه پشت سر دیگران قرار دارد بی میل بود.

تحت مدیریت هاکاموویچ، اینترنت اکسپلورر نسبت به برخی تغییرات مثل افزونه های کروم که آن را تبدیل به سلطان بی چون و چرای بازار کرده بود بی میل بود. البته در IE12 به نظر می رسد شاهد اضافه شدن این تغییرات باشیم.

نظرات ۱۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato