گوگل پردازنده های انویدیا Tegra K1 و Marvell را به پروژه آرا اضافه کرد

گوگل پردازنده های انویدیا Tegra K1 و Marvell را به پروژه آرا اضافه کرد

اوایل امسال گوگل خبری را منتشر کرد که طبق آن Rockchip یکی از شرکت های خواهد بود که پردازنده های مناسب تلفن های هوشمند ماژولار پروژه آرا تولید می کند. حال گوگل از همکاری با دو شرکت دیگر خبر می دهد: انویدیا و Marvell.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

گوگل و Quanta، یکی از شرکای سخت افزاری این شرکت، به صورت جداگانه دو طراحی مجزا برای پروژه آرا بر پایه پردازنده های Marvell PXA1928 و Nvidia Tegra K1 (که مورد دوم در تبلت نکسوس ۹ قرار دارد) استفاده کرده اند. در حال حاضر گوگل هیچ گونه توضیح و تصویر بیشتری از این موضوع منتشر نکرده است.

پروژه آرا یکی از محصولاتی است که ایده آن توسط موتورولا و Phonebloks ایجاد شد و گوگل پس از خریداری موتورولا در سال ۲۰۱۲ آن را ادامه داد. این پروژه در واقع تلفن های هوشمند و تبلت های ماژولار است که به شما این امکان را می دهد که به سادگی بتوانید گجت خود را شخصی سازی سخت افزاری کنید.

گوگل به زودی و در ماه آینده اطلاعات بیشتری از این پروژه را منتشر خواهد کرد و انتظار می رود بالاخره توضیحاتی در رابطه با فروش این محصولات منتشر کند. این شرکت قصد دارد قیمت محصولات این پروژه را در محدوده پایین نگاه دارد و تصور می شود در بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار بتوان یک تلفن هوشمند ماژولار در اختیار داشته باشیم.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato