این یو اس بی می تواند در کمترین زمان ممکن یک کامپیوتر را هک کند

این یو اس بی می تواند در کمترین زمان ممکن یک کامپیوتر را هک کند

حتما فیلم هایی با موضوعات جاسوسی و هک را دیده اید. فیلم هایی که در آن یک مامور ویژه پس از ورود به یک اتاق ابزاری را به کامپیوتری وصل می کند، چیزهایی در صفحه نمایش کامپیوتر دیده می شود و پس از آن همه چیز به نظر عادی می آید. اما در واقع اطلاعاتی مهم یا کنترل کامپیوتر مذکور به دست مامور مربوطه افتاده است.

این صحنه های تکراری تقریبا در همه فیلم های مشابه دیده می شوند، اما اینبار با یک ابزار واقعی در این حوزه طرفیم. آن شیء مشکوک جناب جاسوس واقعی است.

Samy Kamkar -که در سال ۲۰۰۶ یک کرم کامپیوتری قدرتمند را به جان شبکه MySpace انداخت- در ویدئویی به تفصیل توضیح داده که چگونه می توان از یک USB مخصوص یک ابزار جاسوسی و هک فوری ساخت.

در ادامه با دیجیاتو باشید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/USBdriveby+exploiting+USB+in+style.mp4"]

 

این ابزار که USBdriveby نام دارد با کمک پورت یواس‌بی می تواند تنها در ۶۰ ثانیه یک کامپیوتر را هک کند. روند کار طبق توضیحات ویدئویی سامی کامکار این است:

• این یو اس بی با جلوه دادن خود به عنوان یک کیبرد یا موس کار خود را شروع می کند.
• اگر کامپیوتر مربوطه از فایروالی مانند Little Snitch استفاده کند نیاز به خاموش کردن تمامی اخطارهای فایروال مربوطه است.
• این ابزار می تواند فایروال پیشفرض مک را غیرفعال کند.
• امکان تغییر تنظیمات دی ان اس به آی پی های تحت کنترل هکر با کمک این ابزار وجود دارد، بدین ترتیب امکان اسپوف کردن دی ان اس ها برای هکر وجود خواهد داشت.
• این ابزار یک در پشتی را برای دسترسی هکر باز خواهد گذاشت که اجازه می دهد با کمک آن کنترل کامپیوتر از طریق کامندهای راه دور انجام شود.
• این ابزار پس از انجام این کارها تمامی پنجره ها و رد پاهای تغییرات اعمال شده را پاک می کند.

بنابراین توضیحات می توان در زمانی بین ۳۰ تا ۶۰ ثانیه با کمک این یو اس بی ۲۰ دلاری یک کامپیوتر را به طور کامل در دست گرفت و چندین لایه امنیتی را از سر راه برداشت تا دسترسی به کامپیوتر مذکور ساده شود. ضمن اینکه اثری از اتصال آن و تغییرات اعمال شده نیز در نگاه اول دیده نمی شود.

در ویدئو و توضیحات فوق روند دسترسی به OS X توضیح داده شده اما آقای کامکار توضیح می دهد که این روند برای کامپیوترهای ویندوزی و همینطور nix* ها نیز قابل توسعه است.

به نظر شما چگونه می توان کامپیوتر را از چنین ابزاری در امان نگه داشت؟ همانطور که قبلا هم اشاره شده خود USB نیز مشکلات امنیتی بسیاری دارد که اجازه می دهد دسترسی های غیرمعمول و خطرناکی به ابزارهای دیگر نیز داده شود که به راحتی می تواند میلیون ها کامپیوتر را آلوده کند. شاید بهتر باشد پورت های USB کامپیوتر را کلا ببندیم! نظر شما چیست؟

نظرات ۳۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato