پنج سرویس دهنده برتر برنامه ریزی اهداف

اگر تصمیم هایی دارید و یا به دنبال ابزارهایی می گردید که اجرای این تصمیم ها را در زندگیتان آسانتر سازد، اینترنت مملو است از سرویس ها و اپلیکیشن های مختلف. سرویس هایی برای ترغیب شما به انجام کارهای مثبت برای خود و آشنا ساختن شما با افرادی که اهداف مشابه دارند، تا زمینه را برای تشویق و دلگرمی سایرین هم فراهم آورند.

در ادامه پنج سرویس دهنده برتر در این زمینه که بر اساس نظر کاربران انتخاب شده اند را معرفی می کنیم.

۱ - Lifestick

image01

یکی از توانمندترین اپلیکیشن های تحت وب و غنی ترین ابزار برنامه ریزی از لحاظ گرافیکی که تاکنون دیده ایم است. این سرویس المان هایی دارد که هدف گذاری موازی و دنبال کردن آن را برای کاربر آسان می سازند، می توانید نقشه های خود و مراحل آنها را بسازید و بر نحوه پیشرفت خود نظارت داشته باشید تا ببینید چطور عمل کرده اید و کمیت کار خود را از طریق گزارش ها و نمودارها مشاهده کنید. همچنین می توانید اهداف خود را بر اساس بخشی از زندگی که می خواهید بر روی آن کار کنید فیلتر نمایید و پیشرفت خود را در هرکدام از بخش ها به طور جداگانه زیر نظر بگیرید.

اگر قصد دارید 4 هدف را همزمان دنبال کنید این سرویس خدمات رایگان به شما ارائه میدهد. اما برای اهداف بیشتر و یا استفاده از ابزار ساخت دفترروزنامه (ژورنال) باید سالی 20 دلار بابت حق اشتراک سایت پرداخت نمایید.

۲- Mindbloom Life Game

image03

این اپلیکیشن تنها برای سرگرمی طراحی نشده بلکه یک ابزار عالی برای اولویت بندی کارهای مهم و داشتن ثبات قدم و حرکت در مسیر پیشرفت است. این برنامه نسبت به نسخه اولیه اش تغییرات بسیاری داشته. پیشنهادات و گزینه های بیشتری که در طبقه بندی اجتماعی اعضاء  به آن اضافه شده، کمک می کند به طور مشترک بر روی اهداف خود کار کنید و پیشرفتتان را با دوستان به اشتراک بگذارید.

نسخه موبایلی این اپلیکیشن کمک می کند زمانی که کنار رایانه خود نیستید نیز همچنان مصمم و با اراده باقی بمانید. این بازی فهرستی از پاداش ها و مشوق ها را برای تعقیب اهداف ارائه می دهد و حتی اگر نتایج دقیقا با چیزی که کاربر تعریف کرده منطبق نشوند، باز هم پیشرفت های خوبی در زندگی شکل گرفته است. ضمن اینکه این سرویس کاملا رایگان است.

۳ - Goalscape

image02

این اپ از نظر گرافیکی و نحوه گزارش کار به Lifetick شبیه است. این سرویس اهداف شما را در یک دایره بزرگ متحدالمرکز می چیند و آنها را بر حسب موضوع مرتب می کند، میزان اهمیت هر موضوع را اندازه برش دایره مشخص می شود. بدین ترتیب می توانید به طور مرتب چک کنید در دایره کدام هدف از بقیه بزرگتر است. همچنین می توانید آنها را در دسته های جداگانه طبقه بندی کنید و نحوه پیش روی هر موضوع را مشاهده نمایید. این سرویس دارای قالب هایی است که می توان به سرعت با آنها شروع به کار کرد و به آسانی گزارش کار گرفت.

شما میتوانید با دانلود اپلیکیشن AIR برای مک یا ویندوز، از این نرم افزار استفاده و اهداف خود را دنبال کنید، و یا آن را با اپلیکیشن مخصوص iOS در آیفون اجرا نمایید. اگرچه Goalscape چندان هم ارزان نیست، اما می توان به مدت 14 روز رایگان از آن استفاده و آن را امتحان کرد.

۴ - Milestone Planner

image05

این اپلیکیشن گرایش کمتری نسبت به هدفگذاری های شخصی دارد و بیشتر جهت کمک به گروه ها و اشخاصی که بر روی پروژه های گروهی کار می کنند طراحی شده. اما این همان  ابزاری است که نیاز شما را در هر دو مورد مرتفع می سازد. واسط کاربری آن که اصطلاحاً به صورت درگ اند دراپ طراحی شده برای چیدن و مرتب کردن کارها مناسب است. می توانید به آسانی از آن گزارش دریافت کنید و روند انجام کارها را دنبال کنید: چه کاری در چه زمانی انجام شده و چه کارهایی در چه زمانی باید به اتمام برسند. همچنین پیشرفت کلی شما به سمت هدف را نشان می دهد.

اگر هدف شما از مراحل متوالی و تکمیل شونده تشکیل شده است و نیاز به اندازه گیری و مقایسه دارد Milestone Planner می تواند یادآوری کند که چه زمانی مراحل را بازبینی کنید و فاصله تان تا مقصد چقدر است. اگر برنامه ریزی اهداف یک گروه یرعهده شماست می توانید کارها را به دیگران واگذار نمایید و از نحوه کارکرد آنها گزارش بگیرید. نسخه ای از این برنامه تا سه پلان به صورت رایگان قابل استفاده است، اما  هزینه پلان های بیشتر و ارتقاء به نسخه حرفه ای ماهی 14 دلار است.

۵ - Joe's Goals

image00

اگرچه گرافیک خیره کننده و پر زرق و برقی ندارد، اما ساده و آسان است و همین سادگی امتیاز است. اهداف و کارهایتان را به طور مرتب در تقویم آن وارد کنید، سپس هر روز چک کنید که آیا در حال نزدیک شدن به هدف هستید و یا دور شدن از آن.

Joe's Goals همانطور که برای اهداف مثبت خوب کار می کند برای اهداف منفی نیز کاربرد دارد، مانند کارهایی که می خواهید ترک کنید. همیشه می توانید با یک نگاه نحوه پیشرفت خود را ببینید، همچنین می توانید بیشتر از یک چک لیست در روز داشته باشید. این برنامه ساده، آسان، موثر و رایگان است.

مطالب مرتبط

معرفی یک استارتاپ مالی خوش فکر

امور مالی از ابتدا برای استارتاپ های حوزه ی فناوری بازار داغی بوده است. شیفتگان دنیای فناوری کمر همت بسته اند تا با کمک سرمایه‌ گذاران و فعالان این حوزه، آینده ی خدمات مالی را تغییر دهند. در نتیجه مدتی است شاهد جان گرفتن نسل جدیدی از استارتاپ ها هستیم که با هدف نفوذ به قلب... ادامه مطلب

توییتر امکان گفتگوی مستقیم حساب های تجاری با مشتریان را فراهم کرد

توییتر یکی از سریع ترین ابزارهای موجود جهت وادار کردن کسب و کارها به پاسخگو بودن در مقابل شکایات مشتریان است. پس عجیب نیست که این شبکه اجتماعی به تازگی ابزار جدیدی را برای تسهیل گفتگوی مستقیم مابین شرکت ها و مشتریانشان تدارک دیده است.از امروز صاحبان برند و حساب های تجاری می توانند لینک «ارسال پیام خصوصی» را به توییت های... ادامه مطلب

یاهو با تیغ جراحی به جان پیکره خود افتاده؛ «ماریسا مایر» هنوز در تلاش برای برگرداندن اوضاع است

بر اساس اظهارات چندین منبع معتبر و موثق، تعدیل نیروها از امروز در یاهو آغاز شده و در اتاق های کنفرانس در بخش های مختلف مقر اصلی این شرکت، اعضای واحد منابع انسانی آماده هستند تا به خیل عظیمی از کارمندان بگویند که اخراج شده اند.منابع مذکور می گویند این تعدیل ها به شکلی گسترده و... ادامه مطلب

مروری بر شکل گیری و از هم پاشیدن حباب دات کام

ساده بخواهیم بگوییم، حباب دات-کام در آوریل ۱۹۹۷شکل گرفت و در ژوئن ۲۰۰۳ به طور کلی از هم پاشید. دوره ای که در آن شرکت های بسیاری از راه رسیدند، سرمایه های زیادی جذب کردند که بیشتر آن بر باد رفت.در اواخر دهه نود میلادی و اوایل هزاره سوم شرکت های اینترنتی زیادی به وجود... ادامه مطلب

نگرانی عمیق فیس بوک بابت ابزارهای مسدود کننده تبلیغات

آن طور که به نظر می رسد فیس بوک هم بالاخره نسبت به خطر بزرگی که ابزارهای مسدود کننده تبلیغات برایش به وجود می آورند، نگران شده است.این شبکه اجتماعی بزرگ برای اولین بار در خلال همایش سالانه 10-K خود، تکنولوژی های حذف کننده تبلیغات را در فهرست فاکتورهای شاخص افزایش ریسک درآمد خود قرار داد و به این شکل... ادامه مطلب

زاکربرگ چگونه به همه اثبات کرد اینستاگرام ارزش پرداخت یک میلیارد دلار را داشته است؟

در آوریل سال ۲۰۱۲ بود که «مارک زاکربرگ»، مدیر عامل فیسبوک، دست به اقدامی زد که کسی تصورش را هم نمی کرد.در هجدهم ماه مه، قرار بود سهام فیسبوک در بازار بورس به شکل عمومی عرضه شود و صرفا یک ماه پیش از این اتفاق بسیار حساس، زاکربرگ اعلام کرد که یک اپلیکیشن دو ساله... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟