مایکروسافت مشغول ساخت اینترنت اکسپلورری بهتر با نامی جدید است

مایکروسافت مشغول ساخت اینترنت اکسپلورری بهتر با نامی جدید است

مایکروسافت وعده تغییری بنیادی را برای مرورگرش اینترنت اکسپلورر در نسخه بعدی سیستم عاملش (ویندوز ۱۰) داده بود. اما به نظر می رسد کار از تغییر بنیادی هم فراتر رفته و مایکروسافت حتی تصمیم دارد نام مرورگرش را نیز تغییر دهد.

سایت ZDNet اعلام کرده که بر اساس گفته های منابعش، مایکروسافت قصد دارد در ویندوز ۱۰ مرورگری جدید با نام Spartan را جایگزین اینترنت اکسپلورر کند. در این مرورگر از موتور اختصاصی رندر اینترنت اکسپلورر و موتور جاوااسکریپت آن استفاده می شود، اما قابلیت های سایر مرورگرهای مدرن مانند پشتیبانی از افزونه ها به آن اضافه خواهند شد.

در ادامه با دیجیاتو باشید.

البته به نظر می رسد حداقل در نسخه دسکتاپ ویندوز ۱۰، اینترنت اکسپلورر ۱۱ به همراه اسپارتان ظاهر شوند. و در نسخه موبایل یا تبلت از ویندوز ۱۰ تنها اسپارتان به کاربران عرضه شود.

به هر حال مایکروسافت در ۲۱ ژانویه که زمان معرفی سری بعدی امکانات جدید ویندوز ۱۰ است، به صورت رسمی وجود یا عدم وجود این مرورگر تازه را تایید یا تکذیب خواهد کرد. اما تا پیش از آن نمی توان مطمئن بود که -در صورت وجود- این مرورگر، نسخه ای از آن برای گذراندن دوره آزمایشی به کاربران نسخه تکنیکال پریویوی ویندوز ۱۰ تحویل شود یا خیر.

سوال دیگری که در این خصوص پیش می آید امکان عرضه این مرورگر به کاربران سایر سیستم عامل هاست. کماکان مشخص نیست که آیا مایکروسافت قصد دارد مانند کروم و فایرفاکس مرورگری تازه را برای کاربران اندروید، iOS و همچنین لینوکس و مک عرضه کند؟

برای دانستن پاسخ این سوالات باید حداقل تا مراسم بعدی مایکروسافت در نیمه دوم ژانویه ۲۰۱۵ منتظر ماند.

نظرات ۲۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato