طعنه هکرهای سونی پیکچرز به سی‌ان‌ان

طعنه هکرهای سونی پیکچرز به سی‌ان‌ان

نگهبانان صلح یا Guardian of Peace همان گروهی هستند که چند هفته پیش به سرورهای سونی پیکچرز حمله کردند. آنها علاوه بر حمله به منظور جلوگیری از اکران فیلم The Interview سونی را تهدید به حمله تروریستی در سینماهای پخش کننده فیلم کردند. هر چند که نهایتا حدود یک هفته پیش، سونی اکران فیلم را با حمایت کاخ سفید، شرکت هایی چون گوگل و مایکروسافت و تعداد محدودی سالن سینما به انجام رساند.

اما این گروه تنها به هک سونی پیکچرز و تهدید این شرکت بسنده نکردند؛ بلکه رسانه ها را نیز هدف قرار داده اند.
در ادامه با دیجیاتو باشید.

یک بولتن اطلاعاتی مشترک در رابطه با تهدیدات نگهبانان صلح در اختیار Intercept و FBI بوده است. و در آن شواهدی دیده شده که احتمال تهدید این هکرها و مرتبط بودن آن به حمله سایبری به یک 'سازمان رسانه ای خبری' توسط این گروه را پررنگ تر جلوه میداده است. البته FBI از هیچ رسانه ای نام نبرده است.

هکرها در تهدیدهای خود حوادثی در حد یازده سپتامبر را به عنوان مجازات برای اکران فیلم 'مصاحبه' عنوان کرده بودند. اما پس از اکران فیلم به ظاهر هیچ اتفاقی نیفتاده. با این حال اما Guardian of Peace به طور کنایه آمیزی از CNN بخاطر تحقیقات شان در خصوص این گروه هکر قدردانی کرده است.

با این نشانه Intercept پیشنهاد داده که منابع خبری روزنامه نگاران و خبرنگاران رسانه های خبری باید در رابطه با این حرکت اندکی محتاطانه برخورد کنند.

Intercept اشاره کرده که بهتر است گزارشگرانی که هر گونه اطلاعاتی در رابطه با این هکرها را از منابعی دریافت می کرده اند، نسبت به قطع ارتباط با منابع اقدام کنند. همچنین توصیه شده کلیه کامپیوترهایی که حاوی فایل های دریافتی از سوی منابع اخبار بوده -از بیم وجود بدافزار و دسترسی هکرها به شبکه بنگاه خبری مربوطه،- خاموش و از دسترس خارج شوند.

شما چه فکر می کنید؟ آیا CNN -یا هر رسانه بزرگ دیگری که به دنبال سرنخ های GoP بوده- ممکن است هدف بعدی باشد؟

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato