LG هفت تلویزیون 4K OLED جدید را رونمایی کرد

LG هفت تلویزیون 4K OLED جدید را رونمایی کرد

دنیای فناوری به سمت نقطه ای در حرکت است که در آن سخن از ذرات کوآنتوم به میان می آید اما ال جی هنوز هم آمادگی ترک بازار OLEDها را ندارد.

علیرغم کیفیت تصویر بالای این نمایشگرها و سر و صدای زیادی که ظرف سال های اخیر در مورد آنها بر پا شد، قیمت این نمایشگرها به عاملی برای فاصله گرفتن کاربران از آنها بدل شد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما این مسأله ال جی را از عرضه مدل های جدیدتری از این نمایشگرها در CES 2015 باز نداشت و کمی قبل این کمپانی هفت مدل جدید از تلویزیون های OLED خود را رونمایی کرد.

محصولات به نمایش در آمده در غرفه ال جی طیف گسترده ای از محصولات شامل مدل های ارزان قیمت فلت تا مدل های پیشرفته تر را در بر می گیرد که سه مورد از آنها در نمایشکاه سال قبل موفق به دریافت جایزه شدند: یک مدل ۵۵ اینچی فلت با مبنای شناور یا اصطلاحا Floating، یک مدل ۶۵ اینچی خمیده، و یک تلویزیون غول پیکر ۷۷ اینچی با نمایشگر ۴K OLED منعطف.

در کنار اینها باید از مدل های خمیده دیگری با نمایشگرهای ۵۵ اینچی و ۷۷ اینچی و دو مدل فلت ۶۵ اینچی نام برد. تمرکز ال جی در ارائه این محصولات روی کاربرد «فناوری فوق پیشرفته» است چراکه نخستین مدل از نمایشگرهای ۴K OLED این کمپانی سال گذشته با ابعادی کوچک تر و قیمت ۱۲۰۰۰ دلار در کره رونمایی شد.

تردیدی نیست که سخت افزار مهم ترین ویژگی این تلویزیون است اما کمپانی سازنده از جدیدترین پلتفرم خود موسوم به WebOS 2.0 Smart نیز رونمایی کرد و اعلام کرد که شرکت هایی چون GoPro، DirecTV و دیگران در ساخت محتوی برای آن مشارکت خواهند داشت.

کمپانی ال جی همانگونه که در ابتدا گفته شد همچنان به تولید OLEDهای جدید همراه با فناوری های مبتکرانه ادامه می دهد و این در حالی است که رقبای آن دست به کار ساخت محصولات دیگری شده اند.

یکی از مدیران سامسونگ سال گذشته اعلام کرد که این فناوری هنوز هم برای استفاده انبوه آماده نیست و چند ماه قبل نیز سونی اعلام کرد که ترجیح می دهد تمرکز خود را روی تلویزیون های پرفروش LCD قرار دهد.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato