تویوتا پتنت های مرتبط به خودروهای هیدروژنی خود را با سایر شرکت ها به اشتراک گذاشت

تویوتا پتنت های مرتبط به خودروهای هیدروژنی خود را با سایر شرکت ها به اشتراک گذاشت

تویوتا در طول سال های اخیر تمرکز ویژه ای بر روی تولید خودروهای هیدروژنی به عنوان آلترناتیوی برای محصولات الکتریکی داشته است و حتی در همین راستا و در CES سال گذشته نمونه ی اولیه ای از اتومبیل Mirai را رونمایی کرد.

این کمپانی امروز و در اقدامی در خور توجه که نشان از علاقه ی این شرکت ژاپنی به توسعه ی خودروهای هیدروژنی دارد ۵۶۸۰ پتنت خود را در اختیار عموم و سایر شرکت ها قرار داده و اعلام کرده که استفاده و یا ایجاد تغییر در آنها که منجر به تکاملشان شود کاملاً آزاد است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تسلا نیز کمی قبل تر اقدامی مشابه را انجام داده بود و ایلان ماسک مدیر عامل کمپانی مذکور گفته بود با وارد شدن روح اوپن سورس به تکنولوژی های خودروسازی شاهد پیشرفت های قابل توجهی در زمینه اتومبیل های الکتریکی خواهیم بود.

البته یکی از مشکلات عمده در رابطه با گسترش استفاده از خودروهای هیدروژنی عدم وجود مراکز سوخت گیری در مقیاس وسیع و گسترده است و در صورتیکه تویوتا قصد دارد این نوع از اتومبیل ها را فراگیر نماید بد نیست فکری به حال این مسئله نماید.

toyota-ces-2015-001-1020.0

تویوتا تا سال ۲۰۲۰ استفاده از پتنت های انحصاریش را رایگان اعلام کرده و امیدوار است این امر سبب شود تا سایر خودروسازن با کاهش هزینه های بخش تحقیق و توسعه شان (به دلیل عدم نیاز خرید حق امتیاز پتنتی) به شکل موثرتری در زمینه ی توسعه ی محصولات هیدروژنی فعالیت نمایند.

همچنین این شرکت ژاپنی در عوض اقدام یاد شده از دیگر کمپانی ها خواسته است تا پتنت های خود را با تویوتا و سایرین به اشتراک بگذارند. اشتراک گذاری پتنت ها در صنعت تولید اتومبیل و همینطور سایر صنعت ها امری کاملاً متداول است و لذا درخواست تویوتا ابداً مسئله ی عجیبی محسوب نمی شود.

خودروی هیدروژنی Mirai تویوتا قرار است امسال و به صورت محدود تنها در ایالت کالیفرنیا به فروش برسد و پس از ایجاد مراکز سوخت گیری برای آن در چندین ایالت مختلف دیگر کشور آمریکا در آنها نیز عرضه خواهد شد.

mozando.com-ces-banner

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato