شناسایی شکارچیان در شبکه های اجتماعی

شناسایی شکارچیان در شبکه های اجتماعی

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با همکاری پلیس فتا در صدد شناسایی شبکه های مجازی کشتار حیات وحش هستیم.

احمد نبوی بیان کرد: تا کنون با همکاری پلیس فتا ۳ شبکه بزرگ مجازی کشتار حیات وحش شناسایی شده و این روند همچنان ادامه دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وی درباره طریقه شناسایی و فعالیت این افراد در فضای مجازی، افزود: افرادی اقدام به شکار در حیات وحش می کنند و با گرفتن عکس خودو گونه جانوری که شکار کرده اند اقدام به انتشار آن در شبکه های اجتماعی می نمایند. با همکاری پلیس فتا این افراد ردیابی و دستگیر می شوند.

مشاور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست اظهار کرد: باید با شکار غیرمجاز و برخوردهای غیر انسانی مقابله کرد. متاسفانه در برخی موارد که تعدادشان کم نیست، بعضی شکارچیان از کشورهای همسایه به ایران وارد شده و گران ترین و نادرترین پرندگان داخلی را که یکی از آنها هوبره است، را شکار کرده و به میهن خود باز می گردند.

نبوی گفت: در داخل این پرنده های نادری زندگی می کنند که قیمت بهای هر کدام از آنها در داخل ۲۵۰ میلیون و در خارج از کشور این ارزش به میلیون ها دلار می رسد. باید از این موجودات به درستی محافظت شود تا شاهد انقراض آنها نباشیم.

هوبره
هوبره

به گفته وی تا کنون گروه های زیادی در رابطه با قاچاق پرندگان گرفته شده است که نمونه بارز آن، یک تیم پاکستانی راهی کشورهای عربی بود. پس از دستگیری آنها ۱۴۰ شاهین و ۲۴۰ هوبره کشف شدند که در چهار نقطه از کشور به دامن طبیعت بازگشتند.

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato