پلیر Pono؛ محصولی ۳۹۹ دلاری برای شنیدن موسیقی واقعی

پلیر Pono؛ محصولی ۳۹۹ دلاری برای شنیدن موسیقی واقعی

Pono پلیری که از جانب بسیاری از علاقه مندان واقعی موسیقی در کیک استارتر مورد حمایت واقع شد و می تواند فایل های موزیک با کیفیت بسیار بالا را پخش نماید که سبب می گردد جزئیات خاص آوایی که در فرمت های معمول MP3 قادر به شنیدنشان نیستیم را بشنویم حالا در CES حاضر است و می توانیم آن را به قیمت ۳۹۹ دلار تهیه نماییم.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

البته رقم یاد شده بسیار گران به نظر می رسد و شاید یادآور روزهایی باشد که چند صد دلار برای خریدن آیپاد انقلابی هزینه می کردیم. نیل یانگ (Neil Young) آهنگ ساز و خواننده مشهور کانادایی و مردی که بنیانگذار اصلی ایده این پخش کننده موسیقی است می گوید نسلی که با آیپاد ها به شنیدن موزیک دیجیتالی روی آورده اند اکنون نیز مسلماً تشنه ی ابزاری بی نظیر هستند که با آن بتوانند به موزیک واقعی گوش بدهند و پلیر سه گوش نارنجی رنگ ما دقیقاً چنین محصولی به حساب می آید.

Pono در دو رنگ مشکی و نارنجی و با ۶۴ گیگابایت حافظه ی داخلی عرضه می گردد و البته شما می توانید فضای ذخیره سازی آن را با کارت های میکرو SD با حداکثر ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت افزایش دهید. ناگفته نماند خود تولید کنندگان محصول بر روی آن یک کارت خافظه ۶۴ گیگابایتی به صورت پیش فرض قرار دهند که با توجه به قیمت این نوع کارت ها شاید قدری هزینه ی ۳۹۹ دلاری Pono معقول تر شود.

نمایشگر تعبیه شده بر روی محصول مورد بحث کیفیت مطلوبی ندارد، پیکسل ها در آن دچار پراکندگی هستند و زاویه دید خوبی هم ارائه نمی کند. نرم افزار پیاده سازی شده در Pono هم که بر اساس پلتفرم اندروید است چندان چشمگیر و کارا نیست. اما از همه ی اینها می توان چشم پوشی کرد زیرا هدف اصلی این پلیر پخش بی نقص موسیقی به شکلی منحصر به فرد است که هیچ پلیر دیگری قادر به انجامش نیست.

مسئله ی دیگر در اینجاست که تهیه فایل ها و آلبوم های موسیقی با کیفیت بالا هم هزینه ای مضاعف را به کاربران تحمیل خواهند کرد و از همین رو هواداران امروزی سرویس هایی مثل اسپاتیفای و... شاید چندان تمایلی به Pono نشان ندهند اما در سوی دیگر افراد بسیاری هستند که برای شنیدن موسیقی با جزئیات دقیق آوایی و صوتی حاضرند هزینه ای گزاف را بپردازند.

مسلماً و با این تفاسیر Neil Young و تیم توسعه دهنده Pono هم انتظار خیل انبوهی از کاربران را ندارند و سعی می نمایند جامعه ای محدود و مشخص از آنها را به سمت محصولشان جذب نمایند و باید دید در آینده در این راه موفق خواهند بود و یا خیر.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Hands-on-with-Neil-Young-Pono-music-player.mp4"]

Digiato Banner CES

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato