سهم آب نبات چوبی از بازار اندروید: کمتر از ۰.۱ درصد

سهم آب نبات چوبی از بازار اندروید: کمتر از ۰.۱ درصد

گوگل به تازگی جدیدترین آمار نسخه های مختلف سیستم عامل اندروید را اعلام کرده است. بر اساس جدولی که توسط گوگل منتشر شده، اندروید کیت کت در صدر قرار دارد و تا به حال بیش از هر نسخه دیگری توانسته بر روی دستگاه کاربران نصب شود.

نکته جالب این لیست، عدم قرارگیری آب نبات چوبی در آن است. جدیدترین سیستم عامل گوگل تا به حال بر روی کمتر از ۰.۱ درصد از دستگاه های اندروید فعال شده و به همین علت اصلا در گزارش گوگل جایی ندارد.

غول دنیای تکنولوژی، برای اولین بار نزدیک به سه ماه پیش از آخرین نسخه سیستم عامل خود پرده برداری کرد، اما از آن زمان تا کنون آب نبات چوبی نتوانسته حضور پر رنگی را بر روی محصولات مختلف تجربه نماید. هم اکنون تنها خانواده محصولات نکسوس و چند دستگاه انگشت شمار دیگر، نرم افزار خود را بدین نسخه بروز رسانی کرده اند.

android-install-base-2015-01_story

علیرغم عقب ماندگی عجیب آب نبات چوبی، نسخه قدیمی تر کیت کت در حال افزایش دامنه نفوذ خود است. این نسخه از اندروید در حالی که ماه گذشته ۳۳.۹ درصد از محصولات را در اختیار داشت، اکنون توانسته رکورد ۳۹.۱ درصد را از خود بر جای بگذارد.

در نهایت باید بگوییم که همچنان Jelly Bean پر کاربر ترین نسخه از اندروید به شمار می رود. اگر توزیع های مختلف این نسخه را با یکدیگر جمع بزنیم، متوجه می شویم که هم اکنون ۴۶ درصد از محصولات اندرویدی، از جیلی بیلی استفاده می نمایند.

نظرات ۵۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato