سیستم جدید گوگل با قابلیت ترجمه همزمان به زودی رونمایی خواهد شد

سیستم جدید گوگل با قابلیت ترجمه همزمان به زودی رونمایی خواهد شد

ماه گذشته کمپانی مایکروسافت برنامه ای جالب را با قابلیت ترجمه هم زمان گفتار در اسکایپ رونمایی کرد و حال خبرها حکایت از آن دارد که به زودی نسخه گوگلی این قابلیت نیز معرفی می شود.

به گزارش نیویورک تایمز، گوگل در آینده ای نه چندان دور نسخه آپدیت شده ای از اپلیکیشن Google Translate خود را برای اندروید رونمایی می کند که امکانی مشابه را به همراه خواهد داشت.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

گوگل پیشتر اعلام کرده بود که مشغول کار روی سیستمی با قابلیت ترجمه شبیه به انسان است

این آپدیت شامل سیستمی است که به صورت خودکار، گفتار را در زبان های متداول تشخیص داده و آن را به صورت متنی ترجمه می کند.

البته گفتنی است که اپلیکیشن گوگل هم اکنون قابلیت تبدیل گفتار به متن را دارد اما امکانات در نظر گرفته شده برای آپدیت جدید و پیاده سازی ترجمه متنی گفتار به مراتب پیشرفته تر و پیچیده تر از قابلیت هایی به حساب می آید که در نسخه قبلی ارائه شده بود.

در جولای سال ۲۰۱۳ میلادی، این کمپانی مدعی شد که نسخه جدیدی از این اپلیکیشن که به زودی هم رونمایی می شود می تواند عمل ترجمه را بدون تأخیر زمانی و به بهترین شیوه ممکن انجام دهد و تعداد معدودی از اپلیکیشن های ترجمه قادر به انجام چنین کاری هستند.

اما ارائه آن آپدیت آنطور که گوگل گفته بود سریع هم اتفاق نیافتاد. بنابر گزارش نیویورک تایمز، این شرکت همچنین در صدد است تا سرویس جدیدی را ارائه نماید که به لطف آن می توان تلفن هوشمند خود را مقابل به تابلو یک خیابان خارجی گرفت و نسخه ترجمه شده آن را روی نمایشگر اسمارت فون مشاهده کرد.

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت هم اکنون روی بیش از ۱۰۰ میلیون تلفن همراه اندرویدی نصب شده است که اغلب شان آپدیت مذکور را دریافت خواهند کرد.

گفتنی است که مجموعا ۵۰۰ میلیون کاربر پلتفرم های مختلف ماهانه از سرویس Google Translate استفاده می کنند و از قابلیت های آن  خشنودند. در کنار این سرویس، مرورگر کروم نیز محتوی صفحات وب را به بسیاری از زبان ها ترجمه می کند.

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato