وقتی که خود شیائومی هم مورد کپی برداری قرار می گیرد

وقتی که خود شیائومی هم مورد کپی برداری قرار می گیرد

تقریبا امکانش نیست که اخبار مربوط به تکنولوژی را دنبال کرده و در روز دست کم یک بار نام شیائومی را نشنوید. این کمپانی هنوز برای بسیاری از کاربران ناشناخته است و این در حالیست که اخیرا پله های ترقی را به شکل معجزه آسایی نیز طی نموده. در مجموع بسیار عجیب به نظر می رسد که یک کمپانی تا این حد ناشناخته و از طرف دیگر انقدر شناخته شده باشد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شیائومی در چین بسیار مشهور است، تاجایی که به تولید کننده شماره یک تلفن همراه در این کشور تبدیل گشته و همین مساله در کنار آمار بالای جمعیتی چینی ها باعث افزایش رتبه جهانی آن ها نیز گردیده است در حالی که بیشتر محصولات این کمپانی، به صورت جهانی عرضه نمی شوند.

بازار چین به طور کلی هر نوع وسیله الکتریکی را کپی برداری می کند. حال نوبت به بازار خودی و تلفن های همراه شیائومی از جنس تقلبی اش رسیده. گویا کپی برداری از موبایل های شیائومی نیز در حد بسیار گسترده تری که تصورش را می کنیم در حال انجام است. تا جایی که کپی برداران دست به تاسیس فروشگاه هایی نیز در این زمینه با لوگوی این کمپانی زده و محصولاتی را با نام برند مذکور به فروش می رسانند.

xiaomi-fake-store

کار به جایی رسیده که آقای Lei Jun، مدیریت شیائومی را نیز به واکنش وا داشته است. وی به مردم چین هشدار داده تا از فروشگاه های تقلبی خرید نکرده و حتما محصول "اصلی" این برند چینی را خریداری نمایند.

بر اساس گزارشات، این فروشگاه ها به نشانه ها و علائم این کمپانی مزین شده و کارکنان آنها نیز لباس های مخصوص این برند را بر تن دارند و وقتی قدم در آنان میگذارید گویی در یک "شیائومی استور" واقعی قدم گذاشته اید. این طور که به گوش میرسد فروشگاه های مذکور در شهر های بسیاری مانند Huaqiang، Shenzhen، Houjie و Dongguan شعب خود را تاسیس نموده اند.

اگر به چین سفر کرده و نمی دانید فروشگاهی که به آن قدم گذاشته اید واقعیست یا خیر، بهتر است از این موضوع مطلع باشید که شیائومی به طور کلی هیچگونه فروشگاه فیزیکی نداشته و محصولات خود را صرفا از طریق آنلاین به فروش می رساند.

نظرات ۶۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato