اینستاگرام باگ مربوط به تصاویر حساب های خصوصی را مرتفع کرد

اینستاگرام باگ مربوط به تصاویر حساب های خصوصی را مرتفع کرد

حساب های پرایویت اینستاگرام در صورتی که در زمان انتشار عکس ها قصد بازنشر آنها در توئیتر، فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی داشتند، آدرسی برای آن تصویر تولید شده و در این شبکه ها منتشر می شد. لینکی که هر کسی می توانست با مراجعه به آن تصویر مربوطه را مشاهده کند.

این در حالی است که فلسفه حساب های پرایویت در اینستاگرام، دسترسی مشاهده عکس ها به کاربرانی است که درخواست دنبال کردن یک حساب را داده و درخواستشان پذیرفته شده است.

اما به نظر می رسد اینک اینستاگرام سرانجام این رویه را تغییر داده. در ادامه با دیجیاتو باشید.

در بیانیه ای که توسط اینستاگرام برای سایت Quartz ارسال شده گفته که این مشکل در تاریخ ۹ ژانویه (یک هفته پیش) رفع شده است:

«در پاسخ به بازخورد دریافتی، ما به روز رسانی ای انجام دادیم که طی آن اگر کاربری حساب کاربری اش را از حالت عمومی به خصوصی تغییر دهد، لینک های به اشتراک گذشته شده نسخه تحت وب تصاویرش، تنها برای دنبال کنندگان او در اینستاگرام قابل رویت باشد.»

بدین ترتیب از این پس اگر کاربری که حسابش در اینستاگرام خصوصی است، اقدام به انتشار لینک عکس های خود در سایر شبکه های اجتماعی مانند توئیتر کند، لینک مربوطه تنها به کاربرانی نمایش داده می شود که دنبال کننده آن حساب کاربری خصوصی باشند.

instagram-screenshot-640

 

کاربرانی که دنبال کننده یک حساب خصوصی نباشند در صورت کلیک بر لینک تصاویر اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام با پیغام Page Not Found مواجه می شوند. حتی آدرس مستقیم تصاویر یک حساب کاربری پرایویت نیز پس از این تنها برای کاربرانی که دسترسی مذکور را دارند قابل مشاهده خواهد بود.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato