شکست SpaceX؛ صحنه فرود ناموفق موشک را تماشا کنید

شکست SpaceX؛ صحنه فرود ناموفق موشک را تماشا کنید

شنبه ی گذشتی SpaceX دست به تلاشی برای انجام آزمایشی تازه در نوع خود زد که در مرحله پایانی به شکست انجامید. ایلان ماسک در توئیتر اذعان داشت که همه چیز (منتهای مرحله پایانی) به خوبی پیش رفته و صرفا سرعت موشک فالکون ۹ در زمان نشستن زیاد بوده و همین امر منجر به بروز حادثه نیز شد.

حال تصاویر کوتاهی از زمان برخورد راکت با عرشه ی تعبیه شده در سطح دریا، از سوی SpaceX منتشر شده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

فرود آمدن موشک مذکور در زاویه ۴۵ درجه و در نهایت انفجارش به واسطه برخورد با عرشه،‌ صحنه ی هیجان انگیزی به وجود می آورد. هیجان انگیز تر آنکه بدانید این راکت در فاصله ۸۰ کیلومتری از سطح زمین با عرشه ارتباط برقرار کرده و خود را به سوی آن متمایل کرده است.

باله های این موشک در قسمت بالایی آن طراحی گشته و در صورت موفقیت آزمایش مورد بحث، با اینچنین تصویری رو به رو می شدیم:

barge-landed-1920-1080

اگرچه موشک فالکون ۹ که در این آزمایش مورد استفاده قرار گرفت تقریبا نابود شد، ولی عرشه ای که برای این منظور طراحی شده بود به قدری استحکام داشت که صرفا خسارات بسیار کمی به آن وارد شد و تنها آثار ناشی از سوختگی و انفجار بر رویش دیده می شود.

asds_2-1024x556__1_

لازم به ذکر است که SpaceX قصد دارد تا دوباره این آزمایش را در ۲۹ ژانویه تکرار نماید. جالب اینکه از همین عرشه برای فرود آمدن و جایگاه نشستن‌ (یا برخورد) موشک استفاده خواهد شد.

نظرات ۳۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato