عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: نمی توان مردم را از شبکه های اجتماعی محروم کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: نمی توان مردم را از شبکه های اجتماعی محروم کرد

عوض حیدرپور، عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که نمی توان مردم را از حضور در شبکه های اجتماعی محروم ساخت، از دولت به خاطر اجرای فیلترینگ هوشمند تقدیر کرد.

وی به خبرگزاری مجلس شورای اسلامی گفت: شبکه های اجتماعی، ابزارهای مدرن ارتباط جمعی هستند و استفاده از آنها در تمام دنیا رایج شده و بدین ترتیب نمی توان مردم را از داشتن این شبکه ها محروم کرد.

در ادامه با دیجیاتو همراه شوید.

نماینده مردم شهرضا بیان کرد: شبکه های اجتماعی باید برای همه قابل دسترس باشند. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اگر می تواند باید نمونه های بومی و ملی دقیق و با کیفیت فراهم کند تا مدل ایرانی جایگزین خارجی گردد.

وی اضافه کرد: البته اگر وزارت ارتباطات توانایی ایجاد دو شبکه اجتماعی را داشته باشد، هم مردم از آنها محروم نمی شوند و هم امنیت نظام در شبکه های ساخت خارج به خطر نمی افتد.

حیدرپور با اشاره به عدم دست یابی به فناوری ایجاد شبکه های اجتماعی ایرانی تاکید کرد: در شرایطی که وزارت ارتباطات توان ایجاد نمونه بومی و ملی را ندارد، بهتر است که سرویس های موجود را از طریق فیلترینگ هوشمند در اختیار مردم قرار دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: باید در فیلترینگ هوشمند، ضمن فراهم کردن محیط مناسب برای استفاده مردم از این شبکه ها، فضاهایی که امنیت ملی را تهدید می کنند و یا احتمال فساد در آنها وجود دارد را مسدود سازیم.

نظرات ۴۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato