اوبونتو به پهپادها و گجت های خانه های هوشمند می آید

اوبونتو به پهپادها و گجت های خانه های هوشمند می آید

یکی از جمع و جور ترین نسخه های سیستم عامل متن باز اوبونتو موسوم به Snappy Ubuntu Core اکنون آماده است تا بر روی ابزارهای و گجت های مرتبط به خانه های هوشمند به کار گرفته شود.

بر همین اساس از این پس تولید کنندگان پهپاد ها، ربات ها و کیت های خانه های هوشمند می توانند نیازهای نرم افزاری محصولات در دست ساخت خود را بر مبنای همین سیستم عامل توسعه داده و به کاربران عرضه نمایند. ضمناً آنها قادر خواهند بود تا به روز رسانی ها، الحاقات نرم افزاری و... را نیز از طریق اپ استور مبتنی بر کلاودی که در نظر گرفته شده است ارائه کنند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اوبونتو می گوید تلاش دارد این امکان را فراهم آورد تا فعالان عرصه ی ساخت پهپاد و سیستم های خانه های هوشمند بتوانند با تکیه بر اکو سیستم امن اوبونتو محصولاتی از هر جهت ایمن را به مصرف کنندگان ارائه و در زمان های مقتضی آنها را به روز رسانی نمایند.

در اکو سیستم یاد شده ابزارها و گجت های مختلف به سادگی می توانند بر اساس یک اپ استور مبتنی بر کلاود و بهره مند از پلتفرم و پروتکل های اوپن سورس به روز رسانی گردند. از جمله اولین پهپادهای توسعه داده شده تحت اوبونتو می توان به Erle-Copter اشاره کرد که قادر است ماموریت های از پیش طراحی شده را به صورت مستقل به سرانجام رسانده و قابلیت جا به جایی محموله هایی به وزن ۲ کیلوگرم را نیز دارا است.

Ninja Sphere نیز یک کنترلر خانه های هوشمند و توسعه یافته بر مبنای Ubuntu Core است که با جمع آوری سرمایه های عمومی در وب سایت Kickstarter آغاز به کار نموده و می تواند با محصولات برندهای شناخته شده ای از جمله Nest، Tedo، Sonos و... ارتباط برقرار نماید.

هدف نهایی Ubuntu Core ایجاد پلتفرمی یکپارچه است که در آن برای خدمات کلاود، ابزارهای تولیدی و... API واحد و یکسان را به توسعه دهندگان ارائه نماید. پلتفرم کنونی امکان شبیه سازی یک ابزار هوشمند و سپس شبیه سازی هزاران ابزار مشابه را فراهم می کند تا توسعه دهنده بتواند کارایی محصولش را در مقیاس های مختلفی از حجم کاربران بسنجد.

همکنون هر دو معماری ۶۴ و ۳۲ بیتی ARMv7 مورد پشتیبانی اوبونتو قرار دارد و از هر کامپیوتر استانداری برای توسعه ابزارهای تحت این پلتفرم و ایجاد نمونه اولیه از آنها می توان استفاده برد.

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato