نسخه ای رایگان از نرم افزار محبوب Pro Tools عرضه خواهد شد

نسخه ای رایگان از نرم افزار محبوب Pro Tools عرضه خواهد شد

نرم افزار Pro Tools از Avid یکی از شناخته شده ترین ابزارها در صنعت موسیقی و البته صدا محسوب می گردد و ناگفته نماند که فعالان این صنعت برای استفاده از آن باید هزینه ای قابل توجه را تقبل نمایند.

اما به نظر می آید اخیراً و با فراگیر شدن ابزارهای ارزان قیمت راه اندازی استودیوهای صوتی دیجیتال، Avid نیز در دیدگاه های خودش تغییر داده و تصمیم گرفته است طی چند ماه آینده نسخه ای رایگان از نرم افزار پیش تر اشاره شده را با عنوان Pro Tools First عرضه نماید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اهالی دنیای موسیقی و صنعت صدا برای استفاده از Pro Tools First نیاز نیست تا هیچ هزینه ای را بپردازند و همچنین در بهره گیری از این ابزار اجباری مبنی بر تهیه سرویس یا سخت افزار خاصی به صورت مکمل برای آن در نظر گرفته نشده است.

Avid پیش از این نسخه ای دیگر Pro Tools با عنوان Pro Tools Express را ارائه کرده بود که دارای محدودیت هایی نسبت به ورژن گرانقیمت تر بود و البته کاربران می بایست سخت افزارهای در نظر گرفته شده ی Mbox را نیز به همراه آن تهیه نمایند، اما در مورد Pro Tools First دیگر چنین قوانینی پیاده سازی نشده است.

البته رایگان بودن نرم افزار مذکور محدودیت های بیشتری را برای کاربران به همراه خواهد داشت، و بر همین اساس آنها به جای هشت ترک (Track) ورودی می توانند تنها چهار ترک در اختیار داشته باشند. ضمناً Pro Tools First فقط از سه پروژه پشتیبانی به عمل می آورد.

برخی از محدودیت ها نیز همانند نسخه ی اکسپرس در نظر گرفته شده است، مثلاً همانند همین ورژن کاربر تنها ۱۶ ترک MIDI در اختیار دارد. امکان خروجی گرفتن از پروژه به صورت MP3 یا انتقال آن بر روی سرویس هایی همانند آیتونز و SoundCloud نیز کماکان موجود است.

در نسخه ی رایگان این امکان هم تعبیه گشته تا کاربر بتواند با پرداخت هزینه ای اندک برخی از قابلیت ها مانند همسان سازی پروژه ها با فضای ابری را خریداری کرده و به Pro Tools First بیافزاید.

گفته می شود نرم افزار مورد بحث در سه ماهه ی ابتدایی سال جاری آماده ی استفاده خواهد بود و در اختیار افراد علاقه مند قرار می گیرد. کمپانی Avid لایسنس ماهانه ۲۹.۹۹ دلاری را نیز برای Pro Tools 12 عرضه کرده و کاربران به جاری خرید نسخه ی کامل به قیمت ۸۹۹ دلار می توانند از این لایسنس ارزان قیمت تر استفاده نمایند.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Introducing-Pro-Tools-First.mp4"]

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato