مدیرعامل هوآوی: رقیب اصلی ما سامسونگ است نه شیائومی

مدیرعامل هوآوی: رقیب اصلی ما سامسونگ است نه شیائومی

هوآوی در سال ۲۰۱۴ موفق به فروش ۷۵ میلیون دستگاه تلفن هوشمند شد. این آمار به آنها کمک کرد تا در بین ۳ تولید کننده برتر چین قرار گرفته و در آمارهای جهانی هم خود را در میان ۵ تولید کننده بزرگ جهان بیابند.

از آنجایی که اپل و سامسونگ رهبران مسلم بازار تلفن های همراه هستند، تا به حال هوآوی را با شرکت هایی نظیر لنوو و شیائومی در رقابت می دیدیم. اما گویا نقطه نظر مدیر عامل این کمپانی چینی، آقای Richard Yu، اندکی با دیدگاه ما متفاوت است. وی اخیرا اذعان داشته که رقیب اصلی خود را سامسونگ می داند نه شرکتی نوپایی نظیر شیائومی. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

هدف آقای Yu از بردن نام شیائومی در میان صحبت هایش نامشخص است و نمی دانیم چرا از این کمپانی نام برده، اما بر اساس گزارش وبسایت چینی Zol، وی ذکر کرده که سازنده تلفن های Redmi، هیچ شانسی در میان تلفن های سطح بالا و پرچمدار نداشته و رقیب اصلی شرکت خود را سامسونگ دانسته است.

ایشان همچنین بر این اعتقاد پا فشاری دارند که تلفن جدید Mi Note به هیچ عنوان هیچگونه برتری به Ascend Mate7 ندارد. وی همین نظر را در مقایسه ی تلفن های همراه  Xiaomi Mi4 و  Huawei Honor 6 هم دارد. مدیر هوآوی اینگونه احساس می کند که شیائومی صرفا در رنج موبایل های میان رده با تلفن هایش با مقابله پرداخته و در قسمت پرچمداران، کفه ترازو را با داشتن تلفن های هوشمندی نظیر Mate7، Ascend P7 و Honor 6 Plus به طور کامل به سوی کمپانی خود می بیند.

چندی پیش هم آقای Yu شرکت های Xiaomi و Meizu را به دلیل استفاده از تکنولوژی QHD در نمایشگرهای پرچمدار های خود مورد سرزنش قرار داده بود. هرچند، طبق آخرین شایعات، به نظر می رسد این فناوری را در آینده ای نزدیک در محصولات پرچمدار هوآوی نیز خواهیم دید.

بدون شک، رقابت تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۵ بسیار دیدنی خواهد بود. باید تا اواسط سال جاری و زمان عرضه پرچمداران کمپانی های مختلف منتظر مانده و ببینیم امسال، کدام سازنده عملکرد بهتری از خود به جای خواهد گذاشت.

نظرات ۳۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato