سیستم پرداخت سامسونگ؛ قابلیت جدیدی که همراه با گلکسی S6 خواهیم دید؟

سیستم پرداخت سامسونگ؛ قابلیت جدیدی که همراه با گلکسی S6 خواهیم دید؟

در دسامبر گذشته شایعاتی در خصوص سیستم پرداخت سامسونگ به گوش رسیده بود. حال این کمپانی در پاسخی به Apple Pay، سیستم پرداخت بومی خود را راه اندازی نموده است. اگر به گزارش مالی اخیر اپل دقت کنیم، می بینیم که حدود دو سوم از پرداخت هایی که با تلفن های آیفون انجام شده اند توسط Apple Pay صورت گرفته اند؛ سیستم پرداختی که در کنار آیفون های ۶ و ۶ پلاس معرفی گشت.

رقیب کره ای، از قافله جا ماندن را دوست نداشته و به همین دلیل قصد دارد تا در اول مارس و شانه به شانه ی Galaxy S6، سیستم پرداخت خود را نیز دست کم به رخ رقبایی که از چنین امکاناتی محرومند بکشد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

قبلا نیز شایعه شده بود که سیستم پرداخت سامسونگ بر پایه ی تکنولوژی های Burlington، Mass و LoopPay (همه ی این موارد در زمینه دیجیتال سازی کارت های اعتباری و تراکنش های مرتبط فعالیت دارند) بنا خواهد گردید؛ حال آخرین گزارشات از منابع کره ای نیز شایعات یاد شده را تایید کرده اند. همچنین، این سیستم پرداختی قطعا جزئی از رویداد Unpacked کمپانی کره ای خواهد بود که گفته می شود در آن تلفن هوشمند گلکسی S6 رونمایی خواهد گشت.

سیستم پرداخت جدید نیازی به چیپست NFC در تلفن های هوشمند نداشته و به جای آن شیوه ای مشابه کشیدن کارت های اعتباری در دستگاه های مخصوص این نوع از کارت ها را تقلید می نماید، از همین رو این امکان را داراست تا از سوی کسب و کار های بیشتری به کار گرفته شود. طبق آخرین اخبار، هم اکنون حدود ۱۰ میلیون نفر از تکنولوژی LoopPay به شکل جهانی جهت پرداخت هایشان بهره می برند.

منابع داخلی سامسونگ می گویند این سرویس پرداخت به زودی در بیشتر نقاط جهان و توسط ارائه دهنگان مختلف قابل دسترس خواهد بود. این کمپانی برنامه هایی نیز برای بالابردن ارتقای امنیت سیستم مورد بحث داشته و به نظر می رسد از حسگر اثر انگشت پرچمدار قبلی و بعدی اش نیز در این طرح کمک خواهد گرفت.

همین شایعه تا حدی هم می تواند توجیه کننده خبری باشد که در گذشته شنیده بودیم: سامسونگ قصد دارد تا عملکردی مشابه با TouchID اپل در S6 ایجاد کند و دیگر شاهد سنسور هایی کشیدنی که در نوت ۴ و گلکسی S5 به کار رفتند و کاربران نیز زیاد از عملکردشان راضی نبودند، نخواهیم بود.

اگر خاطرتان باشد یکی از مسئولین بخش روابط سرمایه گذاری شرکت یاد شده در هفته گذشته از «عملکردی خاص» در پرچمدار جدید خبر داد؛ گویا این عملکرد ویژه همان سیستم پرداختیست که بر مبنای تکنولوژی LoopPay بنا شده است.

 

نظرات ۲۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato