کلیپی باز می گردد؛ کورتانا به محیط آفیس می آید

کلیپی باز می گردد؛ کورتانا به محیط آفیس می آید

مایکروسافت قصد دارد که دستیار دیجیتالی خود یعنی کورتانا را به محیط آفیس بیاورد. این غول نرم افزار هم اکنون مشغول تست اپلیکیشنی به نام Work Assistant است که امکان گشودن، ویرایش و اشتراک گذاری اسناد با استفاده از فرامین صوتی و کورتانا را برای کاربران فراهم خواهد کرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

گفتنی است که نسخه ابتدائی از این اپلیکیشن تنها یک نمونه اولیه است اما منابع آگاه به The Verge اعلام کرده اند که هدف مایکروسافت از ارائه اش آن است که کورتانا را روی پلتفرم های موبایل و دسکتاپ با آفیس یکپارچه سازی نماید.

به این ترتیب می توان انتظار داشت که در آینده نه چندان دور شاهد ورود این دستیار صوتی یا دست کم برخی از امکانات اولیه آن به محیط iOS و اندروید باشیم.

با در نظر داشتن این نکته که چندی پیش کمپانی مورد بحث، آفیس را برای دو سیستم عامل یاد شده ارائه کرد و همچنین با توجه به تمرکز مستمر آن روی قابل دسترس نمودن سرویس ها و اپلیکیشن هایش روی تمامی پلتفرم ها، جای تعجب نخواهد بود اگر دستیار صوتی کورتانا عاقبت به چنین جایگاهی دست پیدا کند.

بنابر گزارش Business Insider، جولی لارسن گرین از کمپانی مایکروسافت تأیید کرده که کورتانا راهش را به سوی دیگر سیستم عامل ها باز خواهد کرد و یکپارچه سازی آن با آفیس تنها بخشی از برنامه های مختلفی است که برای این دستیار صوتی در نظر گرفته شده.

اما بازگشت یک دستیار صوتی به محیط آفیس خاطرات دستیار آزار دهند Clippy از دهه ۱۹۹۰ را در ذهن ها تداعی می کند.

کلیپی در واقع نوعی ابزار هلپ بود که در زمان نوشتن و ویرایش متون در فضای آفیس، پنجره مربوط به آن به صورت تصادفی روی صفحه نخست ظاهر می شد اما در مقابل کورتانا بسیار دقیق و البته سودمند است.

در ماه های اخیر مایکروسافت مرتبا روی بهبود دستیار صوتی خود کار کرده و حتی آن را برای ویندوز ۱۰ و مرورگر جدیدش به نام اسپارتان نیز در نظر گرفته است.

ساتیا نادلا مدیر عامل این شرکت نیز اغلب از کوتانا تحت عنوان نمونه ای از اپلیکیشن ها و سرویس هایی یاد می کند که در آینده ای نه چندان دور از سوی مایکروسافت وارد بازار خواهند شد.

اما در مورد Work Assistant باید بگوییم که این اپلیکیشن تحت عنوان نسخه بتای داخلی معرفی گردیده و همانطور که پیشتر گفته شد برای انجام وظایف مرتبط با آفیس روی ابزارهای مختلف بهره مند از سیستم عامل ویندوز فون طراحی شده است.

اپلیکیشن مورد بحث توسط گروه Digital Life + توسعه یافته که در واقع بخشی از گروه اپلیکیشن ها و سرویس های مایکروسافت است.

نسخه بتای این برنامه ۲ مگابایت حجم دارد و بر اساس اطلاعاتی که در ویندوز فون استور در مورد آن ذکر شده نخستین بار در دوم دسامبر ۲۰۱۴ به روز رسانی شده است.

گفتنی است که Work Assistant روی دستگاه های بهره مند از نسخه ۸.۱ ویندوز فون کار می کند و برای کار کردن به اطلاعاتی در مورد وظایف، تماس ها، ارتباط اینترنتی و میکروفون نیاز دارد.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato