گوگل اپلیکیشن Odysee را خرید

گوگل اپلیکیشن Odysee را خرید

به احتمال زیاد به زودی گوگل قابلیت های آفلاین و خصوصی بیشتری به سرویس Google + Photos خواهد افزود. زیرا به تازگی غول جستجو موفق شده تا اپلیکیشن Odysee را تصاحب کند.

Odysee در اصل اپلیکیشنی برای پلتفرم های iOS و اندروید بوده که از تصاویر و ویدئوهای کاربران که با دوربین تلفن هوشمند یا تبلت به ثبت می رسیدند، به شکلی اتوماتیک نسخه ای پشتیبان در کامپیوتر منزلشان تهیه می کرد.

اپلیکیشن مذکور همچنین به کاربران اجازه می داد تا تصاویر شان را به شکلی خصوصی با افرادی مشخص به اشتراک بگذارند. گفتنیست اپ مورد بحث پس از خریده شدن توسط گوگل در تاریخ ۲۳ فوریه به کار خود پایان خواهد داد و تیم توسعه ی آن نیز به گوگل پلاس ملحق می شوند تا تمرکز شان را بر روی ساخت سرویس هایی بگذارند که افراد بیشتر از آنها بهره خواهند برد. لازم به ذکر است که اپ یاد شده توسط شرکت Nimbuz توسعه داده شده بود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

خبر خریده شدن اپلکیشن مذکور در پیامی در وبسایت رسمی Odysee منتشر گشت و به کاربران اعلام شد که این سرویس به زودی از دسترس خارج خواهد شد. البته پس از تاریخ پیش تر اشاره شده کاربران کماکان می توانند تصاویر خود را از آرشیو این سرویس بیرون کشند. از سوی دیگر، اپلیکیشن مورد بحث همکنون از اپ استور اپل و گوگل پلی حذف شده است.

اخیرا توسط بلومبرگ شایع شده بود که احتمال می رود گوگل، Photos را به عنوان سرویسی مستقل از گوگل پلاس عرضه نماید. کار کردن با این سرویس به صورت آفلاین امکان راحتی بیشتری برای کاربران به وجود آورده و آزادی عمل مضاعفی به آنها می دهد، این ها تفاوت هایی هستند که گوگل توسط آنها و با اعمال سیاست های جدید می تواند خود را از سایر سرویس های تصاویر آنلاین مانند فیسبوک، اینستاگرام، فلیکر و دراپ باکس متمایز کند.

اپلیکیشن Odysee به کاربران خود اجازه می داد با ساخت یک اکانت و یا توسط فیسبوک به این اپ وارد شوند. یکی از قابلیت های پرطرفدار اپلیکیشن مورد بحث این بود که به کاربر امکان می داد ویدئوهای تصویر برداری شده را بدون کاهش کیفیت در سرویس ابری ذخیره سازد و یا آن را به شکل مستقیم بر روی کامپیوتر شخصی اش آپلود نماید. این در حالی بود که اگر کامیپوتر آن کاربر بعدا خاموش بود و یا از ارتباط اینترنت کم سرعتی بهره می برد، به سادگی قادر بود تا از طریق سرویس های ابری به تماشای ویدئوی مذکور بنشیند زیرا Odysee یک نسخه از آن را در کش خود نگهداری می کرد.

لازم به ذکر است مانند بسیاری اپلیکیشن های دیگر (که بزرگ ترین نمونه آنها نیز واتزاپ است)، Odysee از قانون freemium استفاده می کرد. به این معنی که در سال اول، استفاده از آن رایگان و در دوره های بعدی کاربر برای ادامه بهره گیری از آن مجبور به پرداخت مبلغی ناچیز معادل ۵ دلار برای یک دوره ی سالانه بود. سابق بر این موسسین آن پیشبینی کرده بودند اگر بتوانند ۳ میلیون کاربر را جذب کنند، قادر خواهند بود تا بار این اپلیکیشن را خود بر دوش کشند.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato