ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تحولی در ربات های بوستون داینامیکس؛ Spot پس از ضربه خوردن تعادلش را حفظ می کند [تماشا کنید]

Boston Dynamics نام شرکتیست که در زمینه علم رباتیک فعالیت داشته و در سال ۲۰۱۳ نیز توسط کمپانی گوگل، تصاحب شد. از دستاورد های این شرکت می توان به BigDog اشاره کرد که تقریبا معرف ...

Boston Dynamics نام شرکتیست که در زمینه علم رباتیک فعالیت داشته و در سال ۲۰۱۳ نیز توسط کمپانی گوگل، تصاحب شد. از دستاورد های این شرکت می توان به BigDog اشاره کرد که تقریبا معرف حضور تمام دوستداران تکنولوژی و علم رباتیک است؛ ربات چهارپایی که قادر بود در زمین های سر سخت و نا هموار، با سادگی به حرکت خود ادامه داده و به فعالیت های خود بپردازد.

حال برادر کوچکتر BigDog متولد شده است و وزن آن نیز به ۷۲.۵ کیلوگرم می رسد؛ در حالی که ورن برادر بزرگتر برابر با ۱۰۸ کیلوگرم بوده است. ربات کوچک تر از همان پاهای هیدرولیکی بهره گرفته که در BigDog استفاده شده اند و این ربات را قادر می سازند تا در شرایط نامناسب و ناهموار قادر باشد تا تعادل خود را به شکل کامل حفظ نماید. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این ربات Spot نام داشته که بیشتر شبیه به نام یک سگ است، اما حرکات آن را که بنگرید، همانند یک اسب راه می رود. در ویدئوی مربوط به این ربات می بینیم که چند تن از کارمندان Boston Dynamics دست به شوخی با Spot زده و با پا لگدهایی به آن می زنند، اما در اصل قصد پرسنل این شرکت این است تا به ما نشان دهند سنسورهای کار گذاشته شده در آن تا چه حد دقیق عمل کرده و به سادگی نسبت به ضربه و نا همواری ها عکس العمل نشان داده و اجازه به هم خوردن تعادل و شکسته شدن غرور Spot را نمی دهند.

ربات مذکور جز کوچک و سبک ترین ساخته های Boston Dynamics به حساب می آید و به سادگی در زمینه عبور از زمین های نا هموار، LS3 را پشت سر می گذارد. سازندگان این ربات بر این عقیده اند که محصولی ساخته اند که قادر است هم در محیط های داخل ساختمان و هم در فضای بیرونی به عملکردی مناسب پرداخته و در عملیات های جستجو و نجات یا دسترسی به مناطقی که فاجعه ای در آنها رخ داده و انسان توان رفتن به آنجا را ندارد، بکار گرفته شود.

در این ویدئو، نوع عملکرد ربات مورد بحث را در برابر ضربات ناگهانی و حرکت در زمین های نا هموار مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (19 مورد)
  • TROOL
    TROOL | ۴ اسفند ۱۳۹۳

    عالی بود مثه همیشه مرسی

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی