تمرکز اپل در iOS 9 بر روی رفع باگ های نسخه ی پیشین خواهد بود

تمرکز اپل در iOS 9 بر روی رفع باگ های نسخه ی پیشین خواهد بود

سرعت بسیار بالای اپل در به روز رسانی iOS گاهی باعث مشکلاتی ناخواسته نیز می شود، این گونه خبر می رسد که شرکت مورد بحث تلاش دارد تا در نسخه بعدی پلتفرم خود، iOS 9، تمام مشکلات احتمالی را بر طرف سازد.

طبق گزارش وبسایت  ۹to5Mac، اپل در نسخه ی بعدی پلتفرم مذکور تلاش خواهد کرد تا پایداری سیستم را به شکل مطلوبی افزاریش داده و همچنین در خصوص تجربه ی کاربری افراد با iOS بهینه سازی هایی صورت خواهد داد. گفته می شود مهندسین اپل تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا پلتفرمی کاملا بدون باگ، با ثبات بالا و کارکردی سریع تر به کاربران عرضه کنند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

احتمالا طبق روال سالانه ی اپل، شاهد امکانات نرم افزاری بیشتر و جدید تری خواهیم بود اما همانگونه که ذکر شد، بیشتر تمرکز بر روی پایدار سازی بیشتر iOS قرار داده خواهد شد و این پلتفرم را به چیزی قابل اعتماد تر از آنچه امروز هست تبدیل خواهد کرد.

شرکت یاد شده همچنین در تلاش است تا فضای خالی مورد نیاز جهت انجام آپدیت های iOS را کاهش دهد. همانگونه که قبلا خبر داده بودیم، به روز رسانی به آخرین نسخه این پلتفرم برای کاربرانی که از آیفون های ۱۶ گیگابایتی استفاده می نمودند بسیار سخت بود و بیشتر آنها مجبور به پاک کردن بسیاری از محتوای موجود بر روی تلفن های همراهشان شدند. از همین رو، این نکته برای این دسته از کاربران خبر خوشایندی خواهد بود؛ جدا از این بیشتر استفاده کنندگان از آیفون امیدوارند تا در سال ۲۰۱۵ شاهد حذف مدل های ۱۶ گیگابایتی و بازگشت ۳۲ گیگابایتی ها به سبد محصولات اپل باشند.

اپل سابقه ی معرفی کردن نسخه جدید پلتفرم خود،‌ تقریبا بدون هیچ امکان جدیدی و صرفا با تمرکز بر روی ارتقای امکانات قبلی اش را دارد. شرکت مورد بحث در نسخه ی Snow Leopard از OS X دست به انجام همین کار زد و صرفا تمرکزش را بر روی ارتقا ثبات سیستم عامل قرار داد. iOS 8 با تغییراتی بسیار گسترده نسبت به نسخه ی قبلی، هم به لحاظ بصری و هم قابلیت ها، معرفی گشت و حال اصلا بعید نیست اپل در iOS 9 همان رویه ی ارتقا های جزئی را در پیش گیرد.

با توجه به مقدار تغییرات عمده ای که اپل در iOS 8 داد، به نظر می رسد زمان خوبی برای این شرکت باشد تا عقب نشسته، استراحتی کرده و سپس به پالایش مشکلات نسخه ی ۸ بپردازد، در نهایت نیز آن را به عنوان نسخه ی ۹ که ورژنی کاملا بدون باگ است، به کاربران عرضه کند.

نظرات ۴۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato