آیا اپل با استفاده از آیفون، دست به توسعه هدست واقعیت مجازی خود خواهد زد؟

آیا اپل با استفاده از آیفون، دست به توسعه هدست واقعیت مجازی خود خواهد زد؟

اپل شاید مانند فیسبوک، گوگل و یا سامسونگ شیفته ی فناوری واقعیت مجازی نباشید اما این طور که پیداست، بی علاقه هم نیست. طبق اسنادی که جدیدا منتشر شده، اهالی کوپرتینو از سال ها قبل بر روی چنین پروژه ای در حال کار بوده اند.

در سازمان ثبت پتنت و علائم تجاری ایالات متحده، اسنادی مربوط به این موضوع به ثبت رسیده که به سال ۲۰۰۸ مربوط می شوند. آنطور که پیداست، طراحی این محصول به کاربران آیفون اجازه می دهد تا از تلفن هوشمند خود به عنوان یک هدست واقعیت مجازی بهره گیرند. این طرح مفهومی، شباهت های بسیاری به Gear VR سامسونگ دارد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مانند بسیاری از هدست های واقعیت مجازی، آیفون خود را در خشاب این هدست قرار داده و صفحه نمایش آن، در برابر چشمان شما قرار خواهد گرفت؛ توسط یک کنترل کننده خارجی (در اینجا از یک ریموت استفاده شده) هم می توانید سایر ژست های حرکتی را به این هدست اظافه نمایید.

Apples-recently-patented-VR-gadget (1)

تا اینجا، صرفا می دانیم که یک پتنت، سال ها پیش به ثبت رسیده و در اصل هیچ ضمانتی وجود ندارد که اپل روزی دست به تولید گسترده این محصول بزند. به طور کلی هم این احتمال وجود دارد که شرکت مورد بحث در آن زمان، پس از مدتی کار بر روی هدست مجازی موبایل-محور، از تولید آن به علت محدودیت های تکنیکی و همچنین دلایلی اقتصادی صرف نظر کرده باشد. تنها نکته اینجاست که در آن زمان و ریاست استیو جابز بر اپل، ثبت چنین پتنتی بسیار «نو» بوده است.

apple-iphone-vr-headset-patent

دست کم این پتنت به اپل اجازه می دهد تا اگر روزی تمایل به ساخت این گونه محصولات پیدا کرد، بتواند بدون دردسر های قانونی از سوی سایر سازندگان، خود را یکی از اولین مدعیان در این زمینه معرفی نماید.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato