تحول در دنیای موبایل های میان رده؛ سری جدید پردازنده های کؤالکام در راه هستند

تحول در دنیای موبایل های میان رده؛ سری جدید پردازنده های کؤالکام در راه هستند

به احتمال زیاد به زودی شاهد تحولی عظیم در تلفن های هوشمند میان رده خواهیم بود. کؤالکام، به عنوان سلطان دنیای پردازنده های موبایل، به تازگی اعلام نموده که تکنولوژی پردازنده های پیشرفته خود را برای مدل های رده پایین نیز به کار خواهد بست.

بر همین اساس کؤالکام پردازنده های میان رده جدیدی را معرفی کرده که استفاده از آن ها، قدرت بیشتری را برای موبایل های اقتصادی به همراه می آورد.

پردازنده های اسنپدراگون ۴۲۵ و ۴۱۵ از جمله مدل هایی هستند که از هشت هسته بهره می برند و پرازنده های اسنپدراگون ۶۲۰ و ۶۱۸ نیز توانایی پخش ویدیو های ۴K را به همراه دارند.

چیپ های سری ۶۰۰ کؤالکام با معماری ۶۴ بیتی بروزرسانی خواهند شد تا بدین شکل از قدرت گرافیکی بیشتری برخوردار گردند و قادر باشند تا از چند سنسور دوربین پشتیبانی به عمل آورند.

کلیه چیپ های این خانواده، به همراه اسنپدراگون ۴۲۵، از مودم X8 LTE برخوردار هستند. استفاده از این مودم سرعت دانلود ۳۰۰ مگابیت در هر ثانیه را برای محصولات مجهز به پردازنده های کؤالکام، ممکن می سازد. کؤالکام همچنین در نظر دارد با استفاده از اسنپدراگون ۴۱۵، دسترسی به اینترنت ۴G را برای موبایل های ارزان قیمت بیشتری، ممکن سازد.

به گفته مسئولین کؤالکام، Snapdragon 415 قرار است از نیمه اول سال جاری میلادی، در تلفن های هوشمند قرار گیرد. بقیه پردازنده های جدید نیز در نیمه دوم ۲۰۱۵، راه خود را به موبایل های میان رده، پیدا خواهند کرد.

در نهایت باید گفت که با این اقدام کؤالکام، موبایل های میان رده، آینده متفاوتی را در برابر خود می بینند. آینده ای که بی شک شرکت های سازنده بسیاری را به خود جذب خواهد کرد و رقابت در این بازار پر سود را به هیجان انگیزترین حد ممکن خواهد رساند.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato