مدیرعامل موتورولا پاسخی کوبنده به آیو و اپل داد

مدیرعامل موتورولا پاسخی کوبنده به آیو و اپل داد

ریک اوسترلو در مصاحبه ای که اخیرا انجام داده، اپل را به دریافت مبلغ سنگین و بیدادگرانه از مشتریان اش متهم کرده و بعید به نظر می رسد که چنین الفاظی به یک باره از زبان مدیرعامل شرکتی چون موتورولا خارج شود.

هفته پیش، جانی آیو بدون اینکه نامی از موتورولا بیاورد، غیر مستقیم آن ها را مورد سرزنش خود قرار داد. از نگاه آیو، دادن حق انتخاب به مشتریان جهت انتخاب رنگ محصول و جنس بدنه، کم کاری طراحان و واگذار کردن وظیفه به کاربران است.

در ادامه مطلب این سخنان را بیشتر پیگیری می کنیم.

اما مدیرعامل موتورولا اینگونه فکر نمی کند: «ما معتقدیم که کاربران نهایی باید مستقیما در پروسه طراحی محصول دخیل باشند.»

اما نوبت به ضربه متقابل می رسد: «ما یک دورستگی واقعی در این بازار می بینیم، وقتی که می بینید آدم هایی مثل اپل، مبالغ بیدادگرانه ای را از مشتریان خود می گیرند. ما فکر می کنیم این آینده نیست.»

مدیر عامل موتورولا فکر می کند که یک تلفن همراه نباید وسیله ای لوکس و گران قیمت باشد. مشخص است که وی تا چه حد منظور دار سخن می گوید و چه زمینه هایی را به چالش می کشد. اپل واچ در هر فصل قرار است حداقل ۵ میلیارد دلار برای این کمپانی درآمدزایی داشته باشد.

نویسنده CNET در این رابطه نظر جالب خودش را دارد. وی می گوید این ما هستیم که آماده ایم دلارهای مان را روانه جیب اپل کنیم و این ما هستیم که تلفن های مان را همیشه در معرض نمایش می گذاریم. همین اتفاق هم در مورد ساعت رخ خواهد داد. آستین های مان را بالاتر می زنیم تا همه بدانند ساعت اپل دست مان است. چرا؟ چون فکر می کنیم پولی که می پردازیم ارزش اش را دارد.

وی می نویسد: «ما حتی در سرمای مهلک صف می ایستیم تا اولین هایی باشیم که محصول را می خریم و منظورم از «ما»، با «شما» است. این را می توان بیدادگرانه خواند.»

نظر شما در این راتباط چیست؟ آیا اپل مبالغ هنگفتی از کاربران اش می گیرد؟ آیا کاربران آیفون و آیپد و به زودی اپل واچ به صرف اهمیت ظاهر محصولات این شرکت را می خرند؟

نظرات ۴۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato