ثروتمندترین مرد چین پیش از تاسیس علی بابا در ۳۰ مصاحبه شغلی رد شد

ثروتمندترین مرد چین پیش از تاسیس علی بابا در ۳۰ مصاحبه شغلی رد شد

ثروتمندترین مرد چین پیش از تاسیس علی بابا در ۳۰ مصاحبه شغلی رد شد

جک ما یکی از موفق ترین کارآفرینانی است که می توان از آن نام برد. کمپانی تجارت الکترونیکی وی، علی بابا، به ۱۰۰ میلیون خرید در طول روز پاسخ می دهد. ثروت Ma تقریبا ۲۰.۴ میلیارد دلار تخمین زده شده.

اما پیش از اینکه وی ثروتمندترین فرد چین باشد، تقاضای کار در شرکت ها و مشاغل بسیاری را داده بود اما هر بار با پاسخ منفی روبرو شده است.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا از زبان آقای ما، داستان جالبی را بشنویم.

در مصاحبه اخیر با چارلی رز، جک ما ۳ بار برای ورود به کالج تلاش کرد اما هر بار شکست خورد. ماجرای کالج که تمام شد، وی برای ۳۰ شغل مختلف درخواست ارسال کرد و در همه آن ها رد شد.

ما به رز گفت: :"برای دریافت شغلی درون پلیس درخواست دادم اما آن ها گفتند تو خوب نیستی. حتی وقتی KFC به شهرمان آمد پیش آن ها هم رفتم. ۲۴ نفر درخواست شغل داده بودند و ۲۳ نفر قبول شدند. من تنها نفری بودم که قبول نشد."

وقتی که Ma در سال ۱۹۹۸ علی بابا را تاسیس کرد با موانع بیشتری هم رو به رو شد.

برای مدت ۳ سال، این برند هیچگونه سوددهی نداشت و Ma باید خلاقانه فکر می کرد. یکی از اصلی ترین چالش های کمپانی این بود که راهی برای سیستم پرداخت نداشت و هیچ بانکی با آن ها کار نمی کرد.

در همین زمان، جک ما برنامه پرداخت خود با نام Alipay را راه اندازی کرد. این سیستم، پرداخت های متنوع از سراسر جهان توسط فروشندگان و خریداران با ارزهای مختلف را به یکدیگر تبدیل می کند.

ما می گوید: "بنابراین با افراد بسیاری در مورد Alipay صحبت کردم و گفتند این احمقانه ترین ایده ای است که تا به حال داشته ای. اگر این ایده احمقانه هم بود، من تا زمانی که مردم می توانستند از آن استفاده کنند اهمیت ندادم."

امروز، ۸۰۰ میلیون نفر از سرویس Alipay استفاده می کنند. بنابراین به نظر می رسد که این ایده چندان هم احمقانه نبوده.

نظرات ۳۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل