با هدست castAR و قابلیت های آن آشنا شوید [تماشا کنید]

با هدست castAR و قابلیت های آن آشنا شوید [تماشا کنید]

در نوامبر سال گذشته یکی از مهندسین سابق شرکت Valve یعنی جری السورف (Jeri Ellsworth) به همراه دیگر عضو تیمش در کمپانی Technical Illusions عاقبت اولین نسخه از هدست خودشان با عنوان castAR را ارائه کردند. هدستی که حاصل دو سال تلاش بود و با ظاهری مشابه یک عینک می توانست تصاویری مبتنی بر واقعیت افزوده و یا مجازی را به کاربرانش نمایش دهد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

پس از ارائه ی نمونه ای اولیه از castAR کمپینی در کیک استارتر راه اندازی شد که بسیار سریع توانست مبلغی نزدیک به یک میلیون دلار را جهت توسعه ی بیشتر آن جمع آوری کند و تیم سازنده آن هم پس از به دست آوردن مبلغ هدف به دره سیلیکون نقل مکان کردند تا بتوانند با سایر شرکت های مشابه تعاملی نزدیک تر داشته باشند و محصول خود را از نظر سخت افزاری و نرم افزاری به بهترین شکل ممکن بهبود بخشند.

توضیح تکنولوژی موجود در castAR چندان کار ساده ای نیست، این گجت اگرچه دارای هر دو نوع قابلیت های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است اما در شیوه ی ارائه ی این قابلیت ها با گوگل گلس و یا هدست Oculus Rift تفاوت هایی دارد.

در هدست مورد بحث از یک جفت عینک اکتیو شاتر که درون آن چندین پروژکتور و یک دوربین گنجانده شده استفاده گشته، کاربر با قرار گرفتن در مقابل یک سطح بازتاب گرا و اتصال هدست به کامپیوتر می تواند تصویر به نمایش درآمده بر روی این سطح از طریق پروژکتورها را به صورت سه بعدی مشاهده نماید و دوربین گنجانده شده در castAR نیز با استفاده از LED های مادون قرمز حرکات سر را دنبال کرده و سعی می کند موقعیت تصاویر پراجکت شده را بر همین اساس تصحیح نماید.

کمپانی Technical Illusions اخیراً ویدئویی را منتشر کرده که نحوه ی عملکرد هدست مورد بحث را به نمایش می گذارد، در این ویدئو می توانید ببینید که چطور با castAR کاربر قادر می شود یک ساختمان را بر روی نقشه اش و پیش از ساخت به صورت سه بعدی ببیند، ارائه های سه بعدی بسازد یا به بازی های تعاملی بپردازد. البته نباید فراموش کنید که برای استفاده از آن باید حتماً بخشی از خانه یا فضای محل کار خود را با پارچه های بازتاب گرای مورد نیاز هدست یاد شده بپوشانید تا تصاویر بر روی آنها به نمایش در بیایند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato