عیدی نوروزی پیامک ها به دولت: 28 میلیارد تومان در راه خزانه

عیدی نوروزی پیامک ها به دولت: 28 میلیارد تومان در راه خزانه

همانطور که امروز در مجلس به تصویب رسید از ابتدای سال ۹۴، اپراتورهای تلفن همراه موظف به دریافت ۱۰ ریال بابت هر پیامک هستند. این مبلغ باید به حساب خزانه داری کشور واریز گردد.

همزمانی تصویب این بند با توجه به در پیش بودن ایام نوروز ۹۴، جالب بوده و جای تامل دارد. در این ایام، بیشترین میزان پیامک در کشور ارسال می گردد و درآمد اپراتورهای موبایل از این بخش به اوج خود می رسد.

البته آمارها نیز افزایش ارسال پیامک در نوروز را تایید می کنند؛ به گفته حسن رضوانی معاون سابق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در ۱۳ روز نوروز ۹۳ حدود ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون پیامک توسط مشترکان تلفن همراه ارسال گردیده است.

هرچند استفاده از اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی و پیام رسان در بین هم وطنانمان با افزایش چشم گیری مواجه بوده اما با این حال، ارسال پیامک، یکی از راه های محبوب اعلام تبریک عید و سال نو به حساب می آید.

گرچه نمی توان رفتار مشترکان را به خاطر رونق اپلیکیشن های پیام رسان کاملا تحلیل کرد اما اگر میزان ارسال پیامک در نوروز سال آینده با افزایش مواجه نشود، بنا به مصوبه امروز مجلس، مبلغ ۲۸۵ میلیارد ریال (معادل ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان) بابت پیام کوتاه های نوروز ۹۴، عاید خزانه داری دولت خواهد گشت.

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato