استیم بیش از 125 میلیون کاربر فعال دارد

استیم بیش از 125 میلیون کاربر فعال دارد

تعداد کاربران فعال استیم از مرز ۱۲۵ میلیون کاربر گذشت، این در حالی است که چند ماه پیش گزارش ۱۰۰ میلیونی شدن خانواده استیم را ارائه کردیم. سرعت رشد این شبکه به طرز سرسام آوری بالاست.

Valve امروز غوغای خبری به پا کرد و پس از اعلام حضور قدرتمند اش در GDC 2015 با استیم ماشین مخصوص به خود، هدست واقعیت مجازی و استیم کنترلر، آمار و ارقام جهانی شبکه محبوب اش را اعلام کرد.

علاوه بر ۱۲۵ میلیون کاربر فعال، استیم حالا ۴۵۰۰ بازی و ۴۰۰ میلیون محتوای جداگانه تولید شده توسط کاربران دارد. البته احتمالا شما هم مثل ما شک داشته باشید که منظور از «کاربر فعال» چیست اما احتمالا به حساب های کاربری که حداقل ماهی یک بار آنلاین شوند این برچسب زده می شود.

GDC 2015، سیزدهمین سالگرد شبکه استیم خواهد بود و برای این همایش، والو برنامه های به خصوصی تدارک دیده. آیا امکان نمایش Half-Life 3 وجود دارد؟ بعید به نظر می رسد.

خبر دیگر، رسیدن تعداد کاربران آنلاین استیم به ۸.۹ میلیون نفر است. تقریبا دو ماه پیش و در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۵، این رقم به ۸.۴ میلیون رسید و حالا نیم میلیون به این جمعیت افزوده شده. حتی شنیدن این آمار، برق از سر می پراند.

هیچ پلتفرم گیمینگ طی سال های اخیر شاهد چنین پیشرفتی نبوده و استیم می تواند یک الگوی استثنایی و به تمام عیار باشد. Steam برای ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است اما در حال حاضر بیشترین تعداد بازی روی این پلتفرم به ویندوز تعلق دارد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato