ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

قفل هوشمند Sesame، ابزاری ارزان قیمت برای حفظ امنیت خانه

حاضرید 250 دلار بپردازید و یک قفل هوشمند August برای خانه خود بخرید؟ شاید چون رقابتی هنوز شکل نگرفته، مردم حاضر باشند اندکی هزینه کنند اما هنوز زمان آن فرا نرسیده که کلیدهای معمولی را ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۷ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۰

حاضرید 250 دلار بپردازید و یک قفل هوشمند August برای خانه خود بخرید؟ شاید چون رقابتی هنوز شکل نگرفته، مردم حاضر باشند اندکی هزینه کنند اما هنوز زمان آن فرا نرسیده که کلیدهای معمولی را به کنار بیندازیم و قفل خانه مان را با تلفن هوشمندی که در اختیار داریم باز کنیم.

بنابراین کمپانی های بسیاری می توانند در این فضای مستعد، رقابت کنند. امروز می خواهیم به شما Sesame را معرفی کنیم که اگر هیچ برتری خاصی نسبت به August نداشته باشد، حداقل بسیار ارزان قیمت است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا ویدیویی در این ارتباط ببینیم و توضیحات بیشتری ارائه دهیم.

ایده اولیه Sesame، درست همانند August و دیگر قفل های هوشمند است. شما به سادگی آن را روی قفل درب خانه های تان نصب می کنید و وقتی که به همراه تلفن هوشمندتان نزدیک اش شدید، باز می شود.

درون قفل، یک شتاب سنج قرار گرفته که الگوهای خاصی از ضربات را درک می کند. برای مثال رمزگذاری می کنید که هر گاه 3 بار پشت سر هم روی در بکوبید، در باز می شود.

این محصول که حالا در کیک استارتر به دنبال جذب سرمایه 100 هزار دلاری است، 89 دلار قیمت دارد و اگر به دنبال دانگل وای فای هم باشید، باید مجموعا 139 دلار بپردازید.

همانند آگوست، پروسه باز شدن درب توسط بلوتوث انجام می شود و Sesame اپلیکیشن مخصوص خود را دارد که با استفاده از آن می توانید مشخص کنید چه افرادی حق باز کردن درب را دارند و چه افرادی نمی توانند وارد خانه (یا اتاق) شوند. حتی زمانی که در خانه نیستید، به سادگی می توانید متوجه شوید چه اتفاقاتی رخ می دهد، چه کسی وارد می شود و حتی چه کسانی -که دسترسی ندارند- سعی می کنند وارد شوند.

اما سرعت آن تا چه حد بالا خواهد بود؟ خالق Sesame ادعا می کند این قفل تنها در 1 ثانیه با اسمارت فون تماس برقرار می کند. حالا این عدد را در برابر 7 ثانیه قفل آگوست قرار دهید.

فرض بر این است که باتری Sesame تا 500 روز شارژ نگه دارد اما به هر حال باید در عمل متوجه این مسئله شویم.

البته سوالات بسیاری پاسخ داده نمی شوند و ممکن است باز هم نگران امنیت خود باشید اما اگر پروژه با موفقیت پیش برود، قفل Sesame در ماه آوریل به تولید انبوه خواهد رسید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (12 مورد)
 • island
  island | ۸ فروردین ۱۳۹۴

  اسمش خیلی برام جالب بود، منو یاد یه فیلمی انداخت که در زمان کودکیم دیده بودم
  اسمش یادم نیست

  یکی یه رمزی می گه و در غار خود به خود باز می شه.... سِزِمی...
  خیلی گنگه تو ذهنم!!

 • TROOL
  TROOL | ۷ اسفند ۱۳۹۳

  پروژه باحالیه

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی