آمازون قصد دارد کامیون هایش را به پرینتر 3 بعدی مجهز کند

آمازون قصد دارد کامیون هایش را به پرینتر 3 بعدی مجهز کند

آمازون اخیرا متودی جدید برای رساندن بار به مشتریان اش را امتحان می کند که به زودی فاز عملی آن را شاهد خواهیم بود. کامیون های حمل بار آمازون به دستگاه های پرینتر 3 بعدی مجهز خواهند شد تا درست دقایقی قبل از تحویل گرفتن کالا، شاهد تولید آن باشید.

این غول تجارت الکترونیک اخیرا چندین پتنت را به ثبت رسانده که نشان می دهد نقشه اش برای تولید محصول در حین تحویل چگونه است. تصور کنید کامیونی بدون داشتن محصول مورد نظر به سوی مقصد حرکت کند و زمانی که به محل مورد نظر مشتری رسید، جنس را آماده (یا شاید تازه و داغ!) تحویل دهد.

این پتنت بیان می کند که آمازون چگونه می تواند سرعت تحویل اجناس به مشتریان اش را چندین برابر افزایش دهد و با این حال نیازی به افزایش فضای انبار خود نداشته باشد. آمازون معتقد است تاخیر بین زمان سفارش تا تحویل کالا، سبب کاهش رضایت مشتری و در نتیجه کاهش سوددهی می شود.

amazon3dprint.0

آمازون در زمینه ثبت پتنت های مرتبط ید طولایی دارد و بارها شده که از نقشه های جدید جف بزوس برای افزایش بازدهی کمپانی اش بشنویم. پیش از این ویدیویی از انبارهای آمازون را با شما تماشا کردیم که نشان می داد چقدر کارها منظم و دقیق پیش می روند.

در سال 2013، مدت ها پیش از اینکه FAA قوانینی برای پرواز درون ها وضع کند، آمازون روی پروژه جاه طلبانه دیگری کار می کرد که از طریق آن، به جای استفاده از کامیون، برای رساندن بارهای کوچک تر از درون ها استفاده می شد.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.