آمازون و بهره گیری از تکنولوژی رباتیک برای پردازش انبوهی از سفارشات مشتریان [تماشا کنید]

آمازون و بهره گیری از تکنولوژی رباتیک برای پردازش انبوهی از سفارشات مشتریان [تماشا کنید]

یکی از جنجالی ترین مواردی که در رابطه با شرکت آمازون شینده ایم برنامه ی این شرکت برای استفاده از پهپاد ها در راستای تحویل سفارش مشتریانش بوده، هر چند با اجرایی شدن این طرح هنوز فاصله داریم ولی کمپانی مورد بحث در حال حاضر نیز یکی از پیشروان عرصه ی تکنولوژی در زمینه ی بهره گیری از صنعت رباتیک است.

آمازون در سال ۲۰۱۲ کمپانی Kiav Systems را که در صنعت رباتیک فعالیت داشت و ربات هایی برای بهینه سازی شیوه ی پردازش سفارش مشتریان در انبارها توسعه داده بود را به قمیت ۷۷۵ میلیون دلار خریداری کرد و حالا محصولات این کمپانی تقریباً تمام انبارهای آمازون را قلمرو خود می دانند و نقشی قابل توجه در سرعت بخشیدن به پردازش سفارش های دریافتی این فروشگاه اینترنتی ایفا می کنند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

البته کمپانی مورد اشاره همه ی تمرکزش تنها در استفاده از ربات ها نبوده و تعداد فرصت های شغلی که ایجاد کرده نیز قابل توجه است. گفته می شود آمازون در سال پیش رو قصد دارد ۸۰.۰۰۰ نفر را به استخدام خود درآورد که این رقم نسبت به سال جاری خبر از رشدی ۱۴ درصدی می دهد.

اگر به یکی از انبارهای موفق ترین فروشگاه اینترنتی جهان بروید ربات هایی را خواهید دید که در حال جابه جایی قفسه هایی پر از سفارشات مشتریان هستند و بازوهایی رباتیک این سفارشات را از یک طبقه به طبقه ای دیگر منتقل می نمایند و در یک کلام شما این انبارها را مانند صحنه ای از یک فیلم علمی تخیلی خواهید یافت.

ویدئویی که در انتهای مطلب آورده شده به شکلی نسبتاً سریع نحوه ی پردازش سفارشات و آمده شدن آنها برای رسیدن به دست مشتریان را نمایش می دهد. باید دید در آینده ای نزدیک چطور آمازون پهپادهایش را با این مجموعه ی شگفت انگیز رباتیک ادغام خواهد کرد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Amazon-Unveils-its-Eighth-Generation-Fulfillment-Center.mp4"]

نظرات ۲۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato