گوگل در حال توسعه حالت مخصوص مطالعه برای کروم است

گوگل در حال توسعه حالت مخصوص مطالعه برای کروم است

گوگل در حال توسعه حالت مخصوص مطالعه برای کروم است

گوگل قصد دارد قابلیتی جدید و کاربردی را به کروم بیاورد. در همین راستا Francois Beaufort، یکی از فعالان پروژه کرومیوم که پیش تر نقش زیادی را در لو دادن قابلیت های مرورگر گوگل کروم داشته، در یک پست گوگل پلاس از نسخه های ابتدایی حالت مطالعه برای نسخه های دسکتاپ و موبایل مرورگر مورد بحث رونمایی کرده است. این حالت به گونه ای طراحی شده که خواندن متون را با حذف تصاویر غیر ضروری، جعبه ها و دکمه ها، و تبلیغات آسان تر سازد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

سافاری، مدت هاست که این ویژگی را در اختیار کاربران قرار داده و افزونه Readability سرویس هایی مشابه را برای مرورگر کروم به همراه دارد؛ اما هم اکنون، گوگل قصد دارد با Reader Mode، خود وارد بازی شود.

این پروژه بر پایه DOM Distiller متن باز کرومیوم بنا شده، به این معنی افراد علاقه مند می توانند کد پروژه را مشاهده کرده و تغییراتی در آن ایجاد کنند. Reader Mode برای موبایل از سال گذشته در پس زمینه مرورگر مورد اشاره وجود داشت؛ برای فعالسازی آن کافیست پس از مراجعه به chrome://flags#enable-reader-mode-toolbar-icon و انتخاب گزینه Enable، کروم را ریستارت کنید.

آیکن مربوط به این سرویس باید از این پس در نوار ابزار شما به نمایش درآید. در دسکتاپ اما کافیست کروم را با سوییچ --enable-dom-distiller جهت فعالسازی قابلیت منوی "Distill page" راه اندازی کنید. از خواندن لذت ببرید!

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل