اپلیکیشن VLC از این پس بر روی اکثر پلتفرم های مهم حاضر خواهد بود

به نظر می رسد امروز برای اپلیکیشن VLC روز بزرگی به حساب می آید، زیرا ظاهراً قرار است چاقوی سوئیسی ویدئو پلیرها که از زمان عرضه ی iOS 8 از دسترس خارج شده بود، مجدداً در اختیار کاربران آیپد و آیفون قرار گیرد.

همچنین VLC بر روی پلتفرم های متعدد دیگری از جمله ویندوز فون، ویندوز RT و اندروید TV به عنوان یک نسخه بتای عمومی عرضه خواهد شد و برای اولین بار یک ورژن غیر بتا از آن نیز برای اندروید ارائه می گردد.

این محصول برای سیستم عامل های ویندوز و همینطور Mac OS X اپل هم شامل به روز رسانی گشته و کاربران آنها می توانند از این پس فرمت های ویدئویی غیر رایج بیشتری را پخش نمایند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

همه ی نسخه های پیش تر اشاره شده شامل قابلیت های جدیدی نیز می شوند و برای مثال VLC می تواند ویدئوهایی که در وضعیت portrait ضبط شده باشند را به درستی چرخانده و به شکلی صحیح به نمایش درآورد.

نسخه ی اندرویدی VLC از نظر ظاهری شامل بهبودهایی شده و حالا از متریال دیزاین گوگل پیروی می کند و در همین راستا ورژن مرتبط به پلتفرم OS X هم طراحیش مشابه حال و هوای یوسمیتی گشته است.

همانند نسخه های پیشین موبایل، قابلیت ادامه ی پخش ویدئو از نقطه ای که قبلاً متوقف شده به نسخه ی دسکتاپ اپلیکیشن نیز افزوده شده و البته کاربران اکنون امکان پخش فرمت های UltraHD و H.265 را نیز دارا هستند.

Jean-Baptiste مدیر بخش توسعه ی VLC در همین رابطه اظهار داشته است: "در مورد انتشار این نسخه ها بسیار خوشحال هستیم. آوردن VLC بر روی پلتفرم های موبایلی کاری بسیار دشوار بود، اما حالا سختی های این مسئله به اتمام رسیده و اپلیکیشن ما می تواند در هر جایی هر نوع ویدئویی را پخش کند."

در مورد اینکه به روز رسانی هایی نرم افزار مورد بحث در دفعات بعدی نیز برای پلتفرم های گوناگون به صورت همزمان و یکسان ارائه خواهند شد سخنی به میان نیامده ولی کمپانی توسعه کننده گفته در طول سال جاری نسخه ی ۳.۰ از پخش کننده ویدئوش را ارائه خواهد کرد که شامل پشتیبانی از کروم کست نیز می گردد.

VLC
  • VLC
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Videolabs
  • سیستم عامل: iOS، اندروید و ویندوز فون
  • حجم: ۴۷.۱ / ۱۰ مگابایت
دانلود

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟