مدیاتک معرفی کرد: فناوری CrossMount ، به اشتراک گذاری آسان دستگاه ها

مدیاتک معرفی کرد: فناوری CrossMount ، به اشتراک گذاری آسان دستگاه ها

گویا مدیاتک هم با دست پر به MWC آمده. این شرکت از فناوری جدید خود به نام CrossMount رونمایی کرد که برای ساده و استانداردسازی اشتراک گذاری سخت افزار و نرم افزار بین دستگاه های مختلف کاربرد دارد. این فناوری که ویژه اکوسیستم مدیاتک طراحی شده، اجازه می دهد که دستگاه های سازگار را به سادگی به هم مرتبط کنید و امکاناتشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

مثلاً می توانید از تلفن هوشمند خود، برای کنترل صوتی تلویزیون هوشمند استفاده کنید یا از این دو به عنوان ستاپ کنفرانس ویدیویی استفاده کنید. و این ارتباط، از طریق وای فای برقرار خواهد شد، راحت ترین راه ممکن برای به اشتراک گذاری.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

وارد جزئیات شویم. CrossMount بر پروتکل UPnP کار می کند و اندروید و لینوکس می توانند به عنوان هسته آن به کار گرفته شوند. البته قابلیت کارکردن با دیگر پلتفرم ها را نیز خواهد داشت.

مدیاتک روند جفت سازی دستگاه ها را تا حد ممکن ساده طراحی کرده تا کاربران بتوانند به راحتی از طریق وای فای (با Wireless Lan یا WiFi Direct) دستگاه هایشان را به اشتراک بگذارند. این سیستم نیازی به ارتباط با سرور ابری ندارد و دستگاه ها به صورت مستقیم به هم وصل می شوند.

جو چن (Joe Chen)، معاون ارشد اجرایی مدیاتک گفته: «ما به طور ویژه تلاش می کنیم تا این خلاقیت را به اکوسیستم وسیع کاربران و شرکایمان در کل دنیا بیاوریم تا با شکوفایی خلاقیت آن، دستاوردهای همه جانبه جدیدی به دست آوریم که زندگی مردم را بهتر می کند.»

مدیاتک این فناوری را در دسترس توسعه دهندگان قرار داده است. Chang-hong، Hi-Sense، لنوو و TCL از اولین مشتریان فناوری CrossMount این شرکت هستند. به نظر می رسد این فناوری دریچه ای نو به اینترنت اشیاء باز خواهد کرد.

CrossMount از سه ماهه سوم ۲۰۱۵ در اختیار دیگر شرکت ها قرار خواهد گرفت و مدیاتک انتظار دارد اولین تلفن های هوشمند اندرویدی و تلویزیون هایی که از این فناوری استفاده می کنند، تا قبل از پایان سال میلادی به بازار عرضه شوند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato