آنالیز حافظه، تشخیص و حذف فایل های حجیم با DataSize Explorer

آنالیز حافظه، تشخیص و حذف فایل های حجیم با DataSize Explorer

بارها شده که از مشاهده پیام کمبود فضای حافظه و کندی سیستم عامل گلایه مند شده ایم. اما واقعیت اینجاست که اگر از حجم اپ ها و محتویات موجود در حافظه آگاه باشیم، با مدیریت و حذف فایل های اضافی جایی برای هیچ گله و شکایتی باقی نمی ماند.

اپ DataSize Explorer با آنالیز فضای حافظه داخلی و اس دی، به شما برای مدیریت آن دید مناسبی می دهد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

با ورود به DataSize Explorer، می توانید حافظه داخلی و SD Card را برای آنالیز فضای اشغال شده اسکن نمایید. پس از اسکن، کلیه محتویات موجود در حافظه با انیمیشنی زیبا به صورت بلوک های مربعی روی صفحه پدیدار می شوند.

DataSize Explorer 2

هر چه مربع ها بزرگتر باشند بدین معنی است که اپ یا فایل مورد نظر، فضای بیشتری را تحت اشغال خود در آورده؛ بنابراین برای یافتن فایل های حجیم ابدا کار مشکلی نخواهید داشت.

در واقع بزرگترین مزیت این اپلیکیشن، نمایش داده های عددی به شکل نمودار است تا دید بهتری برای مدیریت حافظه داشته باشید. از گوگل پلاس یا اپ فیسبوک استفاده نمی کنید؟ اگر پاسختان مثبت است، بد نیست تا نگاهی به حجم اشغالی فایل های دیتای این دو در اپلیکیشن بیندازید.

ممکن است حجم این فایل های دیتا به ۳۰۰ مگابایت رسیده باشد و شما هم از آنها آگاهی نداشته باشید. بنابراین با کمک این اپ، کافیست روی هر مربع اشاره کنید تا به منوی برنامه در قسمت تنظیمات منتقل شوید. حالا از این قسمت می توانید به پاک کردن این فایل های دیتا اقدام کنید.

البته اپلیکیشن خالی از ایراد نیست. فونت های ریز و تعدد مربع ها (خصوصا در بخش آنالیز SD Card) ممکن است چشمانتان را برای جستجوی محتویات حجیم کمی آزرده کند.  هر چند امکان جستجو با فرمان حرکتی و زوم روی مربع ها، تا حد زیادی به حل این مشکل کمک کرده است.

DataSize Explorer برای سیستم عامل اندروید عرضه شده و برای آنالیز و مدیریت حافظه بسیار کاربردی است.

DataSize Explorer
  • DataSize Explorer
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Nexrad Software
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۲ مگابایت
دانلود

کافه‌بازار

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato