شبکه اجتماعی گوگل پلاس رسما به دو سرویس Photos و Streams تفکیک می شود

شبکه اجتماعی گوگل پلاس رسما به دو سرویس Photos و Streams تفکیک می شود

گوگل اعلام کرده که در حال تفکیک نمودن Google+ است و قصد دارد که بخش تصویری این شبکه اجتماعی را که هم اینک Streams نام دارد به اجزای مختلفی تقسیم نماید.

بردلی هوروویتز یکی از مدیران سابقه دار بخش محصولات این کمپانی طی پستی در گوگل پلاس اعلام کرده که سرپرستی هر دو سرویس شرکت مذکور به نام های Google Photos و Streams را بر عهده گرفته.

گفتنی است که آقای هوروویتز این پست را از دیوید بسبریس تحویل گرفته که کمتر از یک سال پیش بر صندلی ریاست Google+ تکیه زد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

هوروویتز هم اکنون مدیریت دو محصول یاد شده را که بخش های تشکیل دهنده این شبکه اجتماعی را تشکیل می دهند بر عهده دارد.

این تغییر نام احتمالا نشان دهنده آن است که غول جستجوگر آمریکایی در حال برنامه ریزی برای حذف یا تغییر دادن برند شبکه اجتماعی خود است، هر چند که تاکنون هیچگونه اظهار نظر رسمی در این رابطه منتشر نشده است.

با گرایش روز افزون کاربران به سرویس هایی چون Snapchat و What'sApp، آینده Hangouts بیش از هر زمان دیگری در هاله ای از ابهام قرار گرفته.

در ماه دسامبر گذشته، هوروویتز اعلام کرد که سرویس یاد شده مقیاس گسترده ای دارد و در اظهاراتش گفت: «Hangouts می تواند امکان ارسال پیام، برقراری تماس های تلفنی نفر به نفر یا جمعی را برای مشتریان و شرکت ها فراهم نماید.»

او در ادامه گفت: ما تلاش داریم کارمان را گسترش بیشتری بدهیم و از این طریق به کاربرانمان کمک کنیم تا با استفاده از هر دستگاهی که در اختیار دارند، هر آنچه در ذهنشان می گذرد را به دیگران انتقال دهند.»

ساندار پیچای نایب رئیس ارشد محصولات گوگل در جریان مصاحبه ای که امروز در MWC داشت تأیید کرد که Hangouts به  عنوان بخشی از تأکید تازه کمپانی متبوعش بر مقوله ارتباطات به فعالیت خود ادامه می دهد.

او گفت: از نظر ما Google+ همواره متشکل از دو چیز بوده: استریم و لایه  اجتماعی. استریم جامعه بزرگی از کاربران را در خود دارد اما هدف دوم از اهمیت بیشتری برای ما برخوردار است.

هم اکنون در دوره ای به سر می بریم که موضوعاتی نظیر عکس و ارتباطات از اهمیت بسیاری بالایی برخودارند و به همین دلیل در نظر داریم که سرویس های ارائه شده خود را حول این محورها مجددا از نو سازماندهی کنیم.

پیچای طی مصاحبه ای که هفته گذشته با فوربز داشت، اعلام کرده بود که گوگل در ابتدا در نظر داشته Google+ را به اجزای مختلفی تقسیم کند.

او اظهار داشت: معتقدم که کاربران ما از این به بعد شاهد بیشتر شدن تمرکز ما روی ارتباطات، عکس و استریم Google+ به عنوان سه حوزه بسیار مهم خواهند بود و دیگر آن را به عنوان یک سرویس واحد در نظر نمی گیرند.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato