ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل از پرواز پهپاد های Titan در ماه های آینده خبر می دهد

امروز صبح ساندر پیچای، مدیر بخش اندروید در کنگره ی جهانی موبایل گفت: «پهپاد های جدید شرکت Titan در اواخر سال جاری میلادی به پرواز در خواهند آمد.» گوگل این کمپانی را در آوریل سال ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ | ۰۸:۳۰

امروز صبح ساندر پیچای، مدیر بخش اندروید در کنگره ی جهانی موبایل گفت: «پهپاد های جدید شرکت Titan در اواخر سال جاری میلادی به پرواز در خواهند آمد.» گوگل این کمپانی را در آوریل سال ۲۰۱۴ و پس از شایعات مبنی بر پیشنهاد فیسبوک به Titan، خریداری کرده بود. پهپاد های این کمپانی قادر هستند با انرژی کم، برای مدت زیادی در آسمان باقی بمانند و نکته ی جالب تر اینکه قادر هستند به ساکنین منطقه ای که در فراز آن به پرواز مشغولند، اتصال اینترنت برسانند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

پیچای می گوید این پروژه کاربردی تقریبا شبیه به پروژه ی Loon و بالون هایش دارد. تیم Titan در تلاش است تا نمونه ای جدید و سبک از پهپاد ها بسازد که با استفاده از انرژی خورشیدی، مدت زمان زیادی را در هوا و در یک منطقه معلق بمانند. وقتی که این پهپاد ها در منطقه ای خاص در جو معلق ماندند،‌ سپس می توانند پرتو های اینترنت را به ساکنین آن منطقه بر روی سطح زمین برسانند یا در صورتی که اتصال ساکنان منطقه قوی نباشد، آن را تقویت کنند و یا در مواقع ضروری و پس از وقوع زلزله و قطع شدن اینترنت، مورد استفاده قرار گیرند.

از صحبت های پیچای می توان این برداشت را داشت که پروژه ی Loon و Titan می توانند مکملی برای هم باشند. هدایت بالون ها اندکی سخت است اما می توانند منطقه ای وسیع را پوشش دهند؛ در حالی که هواپیما های Titan به راحتی قابلیت مانور دادن بالایی داشته و می توانند به سرعت خود را به محدوده مورد نیاز برسانند.

گوگل قصد دارد با سرویس دهنده های مخابراتی قرارداد بسته و در نهایت، اشتراک این اینترنت را به ساکنان بفروشد. با این روش، خریداران این سرویس نگرانی از جهت دسترسی به اینترنت نخواهند داشت و نیاز نیست به این فکر کنند که اینترنت خود را در چه موقعیت مکانی و چگونه دریافت می کنند. پیچای می گوید امیدوار است با این پروژه، گوگل بتواند اینترنت را به دست ۴ میلیارد نفری که به اینترنت دسترسی ندارند، برساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (9 مورد)
  • عرفان
    عرفان | ۱۳ اسفند ۱۳۹۳

    وا این دیوونه ها وی میگن

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی