گوگل از فعال کردن قابلیت رمزگذاری پیشفرض در اندروید ۵، صرف نظر کرد

گوگل از فعال کردن قابلیت رمزگذاری پیشفرض در اندروید ۵، صرف نظر کرد

گوگل سابق بر این گفته بود که encryption یا رمزگذاری کل حافظه ی تلفن همراه را در اندروید ۵، به شکل پیش فرض، فعال خواهد کرد؛ اما گویا به تازگی نظر مدیران مانتین ویو در این خصوص تغییر نموده است.

کاربران اندروید اگرچه همچنان می توانند این قابلیت را در منوی Setting فعال نمایند اما این کار، بر خلاف گفته ی سابق گوگل، در اندروید ۵ به شکل پیش فرض انجام نخواهد گرفت. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گوگل در این خصوص گفته است: «به دلیل ضعف بسیاری از دستگاه های ساخته شده توسط همکاران سخت افزاری ما، هنوز نمی توانیم این امکان را به شکل پیش فرض در بسیاری از موبایل ها به انجام رسانیم. اگرچه، ما به امنیت کاربران خود اهمیت بسیاری می دهیم و سیستم رمزگذاری ما، قادر است تا این امنیت را برای آنها به شکل کامل به ارمغال بیاورد.»

گوگل برنامه هایی عالی و بلندپروازانه برای اندروید دارد اما طبق معمول، همکاران این شرکت که کار ساخت موبایل و سخت افزارها را بر عهده دارد، با ارائه ی محصولات میان رده و اقتصادی، از این برنامه های بلند پروازانه جلوگیری به عمل می آورند.

اگرچه از نسخه ی ۴.۱ به بعد اندروید، قابلیت disk encryption به این پلتفرم اضافه گشته اما همچنان، کاربر خود باید در بخش تنظیمان، آن را به شکل دستی فعال نماید. موبایل هایی که از سخت افزاری به روز استفاده نمی کنند، توسط فعال کردن رمز گذاری، سرعتی بسیار پایین به خود خواهند دید و همین امر باعث گشته تا شرکت گوگل نتواند به گفته هایش عمل کند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato