جان کارمک: سامسونگ تمام توان خود را برای Gear VR می گذارد

جان کارمک: سامسونگ تمام توان خود را برای Gear VR می گذارد

سامسونگ و Gear VR هنوز گام بزرگی در جهت عرض اندام در فضای واقعیت مجازی برنداشته اند و در حالی که دیگر کمپانی ها به سادگی از آکیلس و شریک تجاری اش می گذرند، جان کارمک، یکی از مهندسین برتر حوزه تکنولوژی و خالق بازی های انقلابی ای مثل Doom و Wolf 3D، معتقد است که سامسونگ تمام تلاش خود را انجام می دهد تا Gear VR امسال عالی عمل کند.

کارمک می گوید: "حالا ما نقشه ای داریم، تاریخی داریم که می توانید در تقویم خود علامت بزنید. آکیلس تا جایی که بتوانیم جلو خواهد رفت، سعی داریم هر تعدادی که ممکن است را با Gear VR بفروشیم."

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

البته وی در مورد Gear VR بعدی صحبت خاصی نکرد و تنها به این نکته اکتفا کرد که تاریخ نشان داده، سامسونگ هر سال دو محصول بزرگ عرضه می کند. بنابراین، در سال ۲۰۱۵، تمام توان مارکتینگ و بازاریابی سامسونگ، پس از Galaxy S6 و S6 Edge به Gear VR بعدی معطوف خواهد شد. شاید گلکسی نوت بعدی و Gear VR در کنار هم به عنوان محصول انقلابی بعدی معرفی شوند.

اولین Gear VR به گونه ای طراحی شده بود که تنها با نوت ۴ کار می کرد و حالا ورژن بعدی هدست سامسونگ، علاوه بر نوت ۵ (!)، می تواند گلکسی اس ۶ را هم در خود جای دهد. البته سامسونگ می پذیرد که آکیلس و سامسونگ در زمینه نرم افزاری و تامین محتوا تاکنون موفقیتی به دست نیاورده اند اما برنامه های کنونی شرکت نشان می دهد که در Gear VR بعدی این مسئله تغییر خواهد کرد.

هر دو شرکت خطر رقبا را حس کرده اند. شاید تا چند ماه پیش، آکیلس در این زمینه پیش رو بود اما حالا Valve از یک سو با تکنولوژی بهتر و ۱۲۵ میلیون کاربر و از سوی دیگر سونی با پلی استیشن و محتواهای مناسب وارد گود شده اند.

کارمک در مورد تبلیغات می گوید که اواخر امسال، کاربران در فروشگاه های بزرگ موبایل، خودشان می توانند این تکنولوژی را امتحان کرده و تصمیم بگیرند. هنوز مشخص نیست که هدست پی سی آکیلس چه زمانی عرضه می شود اما قطعا فعلا اولویت با Gear VR بوده تا آزمون و خطا انجام پذیرد.

به هر حال، تا توسعه اپلیکیشن ها و بازی های مختلف، زمان زیادی لازم است و نباید انتظار داشت، این هدست ها را زودتر از سال ۲۰۱۶ در خانه هر شخصی دید.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato