هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 از فردا سفرش به دور دنیا را آغاز می کند

هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 از فردا سفرش به دور دنیا را آغاز می کند

هواپیمای Solar Impulse 2 که حاصل تلاش مهندسین سوئیسی به حساب می آید و با کمک انرژی خورشیدی پرواز می کند قرار است از روز دوشنبه سفرش به دور دنیا را آغاز نماید.

این پرواز در اصل قرار بود یک ماه پیش شروع گردد ولی شرایط جوی مانع از انجامش شد و حالا در بامداد دوشنبه و در صورتیکه مجدداً آب و هوا مشکل ساز نشوند Solar Impulse 2 ماجراجویی خودش را شروع خواهد کرد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سفر یاد شده برای هواپیمای مورد بحث پنج ماه به طول خواهد انجامید و در طی این بازه ی زمانی مسافتی برابر با ۳۵.۰۰۰ کیلومتر که تقسیم به ۱۲ مسافرت شده اند طی خواهد گشت.

Bertrand Piccard و André Borschberg دو خلبانی هستند که در کابین Solar Impulse 2 به صورت مشترک حضور خواهند داشت و آن را در طی پروزاهایی که مجموع زمانشان به ۵۰۰ ساعت خواهد رسید هدایت خواهند کرد.

تقریباً ۷۱ متر از سطح رویی هواپیمای مذکور با ۱۷۲۸۴ پانل خورشیدی پوشانده شده و این پانل ها وظیفه ی تامین انرژی مورد نیاز موتور را بر عهده دارند، همچنین در بال های آن نیز باتری هایی گنجانده شده که به ذخیره انرژی می پردازند و لذا Solar Impulse 2 در شب هم می تواند به پرواز خودش ادامه دهد.

خلبانان آن چندین سال است که بخشی از تیم توسعه اش بوده اند و در عین حال در کنار هم توانسته اند هشت رکورد منحصر به فرد پروازی را نیز به ثبت برسانند. یکی از این رکوردها مربوط می شود به اولین پرواز با هواپیمای متکی به انرژی خورشیدی برفراز ایالات متحده ی آمریکا، که در اصل در آن نسخه ی اول Solar Impulse مورد استفاده قرار گرفته بود.

Solar Impulse 2 سفر خودش را از شهر ابوظبی آغاز سپس در عمان به زمین می نشیند، بعد به هند، میانمار، چین، آمریکا، جنوب اروپا، شمال افریقا رفته و در نهایت مجدداً و در ماه جولای به ابوظبی باز می گردد.

پیشرفت این هواپیما در طی سفرش را می توانید از طریق این وب سایت دنبال کنید.

bertnard-tweet
یکی از خلبانان Solar Impulse 2 در توییتی می نویسد: من ۱۶ سال در رویای پروازی بدون نیاز به سوخت بوده ام. باورش برایم سخت است که تنها سه روز دیگر این پرواز واقعیت پیدا می کند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato