تلفن های هوشمند با همراهی گیرنده و فرستنده های بلوتوثی راهنمای نابینایان در متروی لندن می شوند

تلفن های هوشمند با همراهی گیرنده و فرستنده های بلوتوثی راهنمای نابینایان در متروی لندن می شوند

متروی لندن می تواند همانند یک هزارتوی سردرگم کننده باشد و در ساعات شلوغی و ازدحام با انبوهی از مسافران سبب گیج شدن هر فردی گردد. این مشکل برای افراد نابینا یا کم بینا می تواند نمودی چندین برابر داشته باشد و حالا ترکیبی از گیرنده و فرستنده های کوچک بلوتوث دار و اپلیکیشن موبایل قرار است تا مسئله یاد شده را حل نمایند.

Wayfinder راهکاری به حساب می آید که توسط کمپانی Ustwo و با همکاری "انجمن سلطنتی لندن برای نابینایان" راه اندازی شده تا به این دسته از افراد راهنمایی های صوتی با هدف هدایت و مسیریابی شان در مترو ارائه نماید.

در حال حاضر یک ماه است که طرح مذکور به صورت آزمایشی در ایستگاه Pimlico اجرایی گشته و طی آن ۱۶ گیرنده و فرستنده کوچک بلوتوثی که در این ایستگاه نصب شده اند تلفن هوشمند افراد نابینا را با کمک اپلیکیشن ویژه ای دنبال نموده و سعی می کنند تا با ارائه راهنمایی های صوتی مناسب سبب گردند آنها به صورت مستقل قادر به مسیریابی شوند.

البته در جایی مانند ایستگاه های مترو لازم است که فرد نابینا راهنمایی های صوتی را به صورت دقیق بشنود و در همین راستا اپلیکیشن Wayfinder با یک ایرفون مجهز به تکنولوژی القای استخوانی جفت می گردد تا کاربر در هر شرایطی قادر باشد راهنمایی ها را دقیقاً شنیده و اجرا نماید.

طرح مورد بحث فعلاً در مقیاس بسیار کوچکی اجرایی شده ولی مجریان آن معتقدند گجت های بلوتوثی خود را می توانند در آینده ای نزدیک بهبود داده و آنها را در ایستگاه های مختلف با بهترین کارایی ممکن نصب نمایند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato