همه چیز درباره آیفون 12

بر اساس تحقیقات DisplayMate، گلکسی S6 بهترین نمایشگر موبایل را دارد

سامسونگ در نهایت گلکسی S6 و نمونه ی خمیده ی این اسمارت فون را در ابتدای ماه جاری میلادی معرفی کرد؛ هر دو موبایل از مشخصات سخت افزاری یکسانی استفاده می کنند و این مورد به جز خمیدگی، در نمایشگر آنها نیز نمود پیدا می کند.

هر دو موبایل نمایشگری ۵.۱ اینچ با رزولوشن تصویرQuad HD دارند که تراکم پیکسل ۵۷۷ ppi را به ارمغال می آورد. کمپانی DisplayMate که دستی بر مقایسه نمایشگر تلفن و تبلت های روز بازار دارد، حال به سراغ کهکشانی های جدید رفته است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

پیش از معرفی گلکسی اس ۶، تلفن همراه Galaxy Note 4 عنوان داشتن بهترین صفحه نمایش را از سوی DisplayMate یدک می کشید؛ حال نتایج آخرین تحقیقات این کمپانی مشخص گشته و آنچنان که گفته می شود، گلکسی اس ۶ در قیاس با اس ۵، از نمایشگری بسیار بهتر بهره می گیرد و جدا از رزولوشن بالاتر، دقت رنگ ها نیز تا ۲۷ درصد بالاتر به تصویر کشیده می شوند.

از سوی دیگر مصرف انرژی این نمایشگر نیز تا ۲۰ درصد کاهش را نشان می دهد و زمانی به قدرت سامسونگ در این زمینه پی می بریم که به این نکته توجه کنیم که تراکم پیکسلی گلکسی S5 صرفا ۴۳۲ PPI بود اما این رقم در گلکسی های جدید به ۵۷۷ PPI رسیده است.

اما DisplayMate می گوید در بخش کارایی این نمایشگر، تقریبا همه چیز با نوت ۴ برابر بوده و GS6 صرفا گاهی مواقع، پیشرفت اندکی را شاهد بوده است. کمپانی مورد بحث در نهایت لقب بهترین نمایشگر حال حاضر را به گلکسی S6 تقدیم کرده است. البته نمی توان کوچکتر شدن اندازه نمایشگر گلکسی اس ۶ را در برتر بودنش نسبت به نوت ۴ نادیده گرفت.

آنها در ادامه می گویند که هر دو دستگاه در زمینه ی کارایی نمایشگر تقریبا عملکردی مشابه دارند و در صورتی که بخواهیم آنها را به عنوان بهترین لیست کنیم،‌ گلکسی اس ۶ در مقام اول و نوت ۴ در مقام دوم قرار می گیرد: «هر دو موبایل جز بهترین هایی بوده اند که تا به حال مورد بررسی قرار داده ایم.»

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟