کمپانی DJI اولین شرکت فعال در صنعت پهپادها با ارزش میلیارد دلاری خواهد بود

در طول دو سال گذشته و حداقل از نظر میزان کسب درآمد، DJI بدل به موفق ترین تولید کننده و فروشنده ی صنعت پهپادها گشته و حتی گفته می شود در حال مذاکره با برخی از کمپانی های مطرح دره ی سیلیکون بوده تا بتواند رقم قابل توجهی سرمایه ی تازه را جذب کسب و کار خود نماید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

منابعی که در جریان مذاکرات یاد شده هستند می گویند که درآمد DJI در سال ۲۰۱۴ نسبت به یک سال قبل از آن افزایشی حداقل ۴ برابری داشته و به رقم ۵۰۰ میلیون دلار رسیده، همین منابع می افزایند که عدد مورد بحث در سال جاری می تواند بدل به یک میلیارد دلار گردد و بر مبنای این گمانه زنی ها، حالا ارزش کمپانی مذکور باید برابر با چندین میلیارد دلار باشد.

DJI توانسته است  از طریق خط تولید Phantom خود که شامل پهپادهایی کوچک با چهار ملخ می شود به درآمد و سودی مطلوب دست یابد. از سوی دیگر این کمپانی ساکن شهر شنژن اولین شرکت چینی محسوب می شود که قادر گشته پیش از سایر رقبا در یک دسته بندی محصولات الکتریکی آنهم در سطح جهانی برتری پیدا کند.

پهپادهای سری Phantom به حدی ساده اند که کاربران مبتدی به آسانی می توانند از آنها بهره بگیرند و در مقابل آنقدر توانمند هستند که به یکی از گزینه های محبوب افراد حرفه ای در صنعت سینما و عکاسی بدل شده اند.

DJI همکنون با داشتن ۲۸۰۰ کارمند دفاتری را در شهرهای شنژن، هنگ کنگ، لس آنجلس، روتردام، توکیو و کوبه باز گشایی کرده است و علاوه بر ارائه ی انواع مختلفی از پهپادها، ابزار و ادواتی جانبی برای فعالان صنعت سینما و فیلمبرداری نیز تولید می نماید.

drone_funding.0

شرکت مورد بحث در سال ۲۰۰۶ توسط Frank Wang، یکی از دانشجویان دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ، تاسیس شد. هدف اولیه کمپانی تولید سیستم های کنترل پروازی برای هلی کوپترهای مدل بود؛ کاری که Wang از کودکی به آن عشق می ورزید. اما رفته رفته و با محبوب شدن پهپادها او نیز تصمیم گرفت تا در کسب و کارش تجدید نظر کرده و به این سمت گام بردارد.

قبل از عرضه شدن سری Phantom به بازار اکثر پهپادهایی که برای مشتریان معمول ارائه می شدند نیازمند عملیات مونتاژ و دانش اولیه قابل توجهی بودند. کمپانی فرانسوی Parrot پیش از DJI محصولاتی ساده و قابل استفاده برای عموم را در بازار به فروش می رساند ولی این پهپادها چندان توانمند نبودند.

در اصل خط تولید Phantom کمپانی DJI شامل اولین پرنده های هدایت پذیری می شد که از پیش مونتاژ گشته بودند، سیستم کنترل پرواز مطلوبی داشتند و قینتشان نیز مناسب بود.

البته ناگفته نماند که شرکت چینی یاد شده در میدان رقابت تنها نیست و کمپانی های بسیاری در حال عرضه ی محصولات مشابه هستند، برای مثال Parrot پس از قبول شکست از DJI اخیراً نسل جدید پهپاد هایش را که به مراتب نسبت به گذشته بهبود یافته اند وارد بازار کرده و به نظر می آید رقابت در این عرصه تازه آغاز گشته است.

سرور ابری

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟