کمپانی اینتل سطح انتظار خود از درآمد مالی سه ماهه اول ۲۰۱۵ را پایین آورد

کمپانی اینتل امروز رقمی را در خصوص درآمد مورد نظر خود برای سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ منتشر نمود که از پیشبینی های قبلی، به شکل قابل توجهی پایین تر است. این شرکت که از تولید و فروش پردازنده برای انواع کامپیوتر ها درآمد خود را کسب می کند، عامل پیشبینی تازه ی خود را، فروش نه چندان مناسب کامپیوترهای شخصی و ارزان قیمت می داند.

اینتل معتقد است کامپیوترهای ویندوزی و ارزان قیمت خوب فروش نمی روند و بیشتر کاربران با تعویض یک قطعه ی سخت افزاری، معمولا به عملکرد مطلوب و دلخواه خود در کامپیوترهایی که همچنان از ویندوز XP بهره می گیرند، دست پیدا می کنند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اینتل حالا پیشبینی یک درآمد ۱۲.۸ میلیارد دلاری را در سه ماهه اول ۲۰۱۵ برای خود متصور است؛ این رقم پیشتر به ۱۳.۷ میلیارد دلار می رسید. امروز و همزمان با اعلام این برآورد مالی، اینتل اینگونه در خصوص این موضوع اظهار نظر نمود:

اینتل

اینتل

این تغییر در پیشبینی که امروز شاهدش هستیم، نتیجه ی تقاضای پایین کاربران برای کامپیوترهای شخصی و چرخه تولید کم این محصولات توسط زنجیره تولید کنندگان است. ما معتقد هستیم درصد تقاضا به این علت پایین است که همچنان بسیاری از کاربران و سازمان ها از ویندوز XP برای انجام امور خود بهره گرفته و تعداد اندکی اقدام به بروز رسانی ویندوز و در نتیجه استفاده از سخت افزار های مدرن تر می زنند. از سوی دیگر اوضاع بد اقتصادی و شرایط کلی جوامع، به خصوص در اروپا، به این مساله دامن زده است.

این حقیقت که به جز کاربران، بسیاری از سازمان ها نیز هنوز دست به آپدیت کامپیوترهای خود نزده اند (و از ویندوز XP استفاده می کنند) به جز اینتل، برای مایکروسافت نیز زنگ خطری با صدای بلند است. اینتل در CES ۲۰۱۵، پردازنده های کم مصرف Broadwell خود را به رخ رقبا کشید اما گویا فعلا دنبال راه چاره ای برای فروش آنها می گردد.

باید منتظر ماند و دید که آیا پس از عرضه عمومی مک بوک جدید اپل و همچنین ویندوز ۱۰،‌ اوضاع مالی اینتل بهبود خواهد یافت یا خیر.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟