نوروز 94 کدام شهرهای کشور تحت پوشش 3G و 4G اپراتورهای موبایل قرار دارند؟

همیشه قبل از مسافرت، ضمن آماده کردن لیست وسایل مورد نیاز، برخی امکانات مقصد را نیز بررسی می کنیم. امروزه با توسعه تکنولوژی و وابستگی ابزارهای هوشمند به اینترنت، یکی از مواردی که قبل از سفر خود در نظر می گیریم، دسترسی به شبکه جهانی و یا خدمات نسل سوم و چهارم تلفن همراه است.

ایام نوروز سال های گذشته، بررسی شبکه نسل سوم قبل از سفر اهمیت آنچنانی نداشت زیرا مجوز ارائه این خدمات تنها در اختیار رایتل بود و تعداد کاربران این اپراتور در مقابل دیگر شرکت ها ناچیز بود؛ ولی در نوروز 94، با توجه به ارتقای شبکه ایرانسل و همراه اول به 3G، این موضوع اهمیت بالایی پیدا می کند. با این همه، برخی از مسافران نوروزی به 3G بسنده نکرده و در پی یافتن پوشش دهی شبکه 4G اپراتور دوم موبایل در شهر مقصد مسافرت خود هستند.

اگر می خواهید در سفر نوروزی خود به اینترنت همراه متصل باشید و به شهری سفر کنید که 3G یا 4G داشته باشد، در ادامه همراه دیجیاتو بمانید.

پوشش دهی 3G همراه اول

اپراتور اول تلفن همراه کشور نسل های جدید اینترنت خود را «نوترینو» نامیده و بر اساس اطلاعات مندرج در سایت این شرکت، هم اکنون در 100 شهر کشور، خدمات نسل سوم تلفن همراه را ارائه می دهد. البته پیش از این مدیرعامل همراه اول از راه اندازی 4G این اپراتور تا پایان سال 93 خبر داده بود.

لیست این 100 شهر را می توانید در این صفحه اینترنتی مشاهده نمایید. البته این شرکت قصد دارد از 24 اسفند بسته های جدید اینترنت نوترینو را با سرعت و قیمت های محدود ارائه دهد، و احتمال دارد که شهرهای بیشتری را تا قبل از عید به این لیست اضافه نماید.

پوشش دهی 3G و 4G ایرانسل

بنابر گفته مدیرعامل دومین اپراتور تلفن همراه کشور، بیش از 160 شهر ایران تحت پوشش شبکه 3G این شرکت قرار گرفته است. همچنین ایرانسل تا کنون در 39 شهر، شبکه 4G خود را بر اساس فناوری LTE راه اندازی کرده.

نکته جالب اینکه شرکت یاد شده هفته گذشته در استان مازندران (که بیشترین آمار مسافرت و تردد در نوروز را به خود اختصاص می دهد) 17 شهر را تحت پوشش 4G خود قرار داد و همچنین در ماه قبل نیز جزیره کیش را به شبکه نسل چهارم تلفن همراه متصل نمود.

لیست شهرهای تحت پوشش 3G و 4G ایرانسل را در این لینک می توانید بصورت استان به استان مشاهده کنید.

پوشش دهی 3G رایتل

رایتل اولین ارائه دهنده نسل سوم تلفن همراه در ایران بود و تا پایان مرداد ماه 93 برای ارائه شبکه 3G در کشور انحصار داشت ولی از شهریور امسال، حضور رقبای سر سخت چون همراه اول و ایرانسل را در میدان ارائه شبکه های نسل سوم و بالاتر، احساس کرد.

بنا به ادعای مسئولان این شرکت، رایتل گسترده ترین پوشش شبکه نسل سوم تلفن همراه را در بیش از 175 شهر کشور در اختیار دارد اما اینترنت رایتل با محدودیت سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه و 1 مگابیت بر ثانیه به کاربران عرضه می شود.

شهرهای تحت پوشش 3G رایتل را در این صفحه اینترنتی به صورت استانی و شهری می توانید مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط

MTN‌ سهام خود را در گروه اسنپ می‌فروشد [بروز رسانی: پاسخ اسنپ]

به روز رسانی: ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۹ مرداد: روابط عمومی اسنپ به دیجیاتو می‌گوید که شرکت MTN ایرانسل در حال حاضر قصد خروج از گروه سهام‌داران اسنپ را ندارد.با تصمیم گروه MTN برای خروج از ایرانسل و به طور کلی خروج از بازار خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی اعلام کرده که قصد فروش سهام خود در گروه... ادامه مطلب

فناوری تلفن همراه در ایران ۲۶ ساله شد

بیست‌وشش سال از زمانی که سیم کارت به دست شهروندان ایرانی رسید، سپری می‌شود. در مرداد سال ۷۳، اولین شبکه ارتباطی تلفن همراه با ظرفیت ۹۲۰۰ مشترک، توسط ۱۷۶ فرستنده و گیرنده در ۲۴ ایستگاه رادیویی در تهران راه‌اندازی شد.به طور دقیق‌تر باید گفت که شرکت ارتباطات سیار ایران ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، با واگذاری ۴... ادامه مطلب

MTN با فروش سهام ایرانسل از بازار ایران خارج می‌شود

کمپانی MTN Group که ۴۹ درصد از سهام ایرانسل را در اختیار دارد، از تصمیم خود برای خروج از بازار خاورمیانه و ایران خبر داده است. دلیل این تصمیم کاهش جذابیت‌های این منطقه به خاطر افت سودآوری و تحریم‌های غرب عنوان شده است.MTN یکی از بازیگران اصلی در بازار ارتباطات خاورمیانه و آفریقا است و در... ادامه مطلب

ایرانسل برنده جایزه سال تحول دیجیتال ایران شد

ایرانسل «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران»، تندیس زرین رهبری دیجیتال، تندیس زرین زبدگی دیجیتال و تندیس برنزی نوآوری دیجیتال را در چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال به دست آورد.در مراسم پایانی این ارزیابی که عصر سه‌شنبه، 14 مرداد ماه 1399 در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران به دلیل لزوم موازین بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی... ادامه مطلب

جریمه وزارت ارتباطات برای اپراتورهای متخلف سنگین‌تر شد

کمیسیون تنظیم مقررات، در مصوبه‌ای که امروز در دولت تصویب شد، اپراتورها را ملزم به توجه به اخطار سازمان تنظیم و بازگرداندن وجوه بسته‌های اینترنت به کاربران کرد؛ نکته مهم این مصوبه اینجاست که حالا وزارت ارتباطات می‌تواند در ازای هر روز تاخیر تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه‌ی اپراتورها، آن‌ها را... ادامه مطلب

مدیرعامل همراه اول: درآمد ما از اینترنت موبایل تغییری نداشته است

مدیرعامل همراه اول در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص تغییرات اخیر بسته‌های اینترنت همراه اول توضیحاتی داد و تاکید کرد در این تغييرات، هيچگونه نقض مصوبات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی يا تخلفی صورت نپذيرفته و این تغییر حتی باعث افزایش درآمد همراه اول نیز نشده... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۶۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟